iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve T.C Deventer Başkonsolosluğu'nun himayesinde "Gençliğimizle Sohbetler: Kimlik ve İletişim" konulu konferanslar dizisinin sekizincisi Almelo Belediyesinin katkılarıyla Almelo’da gerçekleşti.

Konferansın içeriği, yazılı olmayan kuralların (gelenek, görenek, ahlaki normlar gibi) gençlerin ve ailelerin toplumsal çevreyle olan iletişimlerini nasıl etkilediğiyle ilgili oldu.

Konferansta ayrıca bu yazılı olmayan farklı kuralların bir çocuk üzerindeki etkisi ve kimlik gelişimi ele alındı ve gençlerimizin kimlik oluşumu, aile ve içinde bulundukları toplumda sağlıklı iletişimin önemi konularına temas edildi.

Konferans, Utrecht Belediyesi'ne bağlı “Jou” isimli kurumda “Gençlik Uzmanı” olarak görev yapan Durmuş Ali Can tarafından verildi.

Konferansa T.C. Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş’in yanısıra Almelo Belediye Başkanı Jon Hermans-Vloedbeld'de iştiraak ettiler ve ilk konuşmayı Başkonsolos Zafer Ateş gerçekleştirdi. Ateş, kısa yaptığı konuşmasında emeği geçenlere ve katıılmcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Daha sonra sıra alan Almelo Belediye Başkanı Jon Hermans-Vloedbeld ise Ankara'daki terör olayları ile ilgili taziyelerini iletti, katılımın yoğunluğundan dolayı katılımcılara ve katkılarından dolayı Almelo ROC Meslek Lisesi'ne teşekkürlerini sundu.Vloedbeld daha sonra ebeveyn ve çocuklar arasındaki iletişimin önemine değinerek şunları söyledi: "Farklı jenerasyonda insanların var olması bir haktır. İnsanlar örf ve adetlerine göre yaşayabilmelidirler. Bizlere düşen ise kültür farkı gözetmeksizin çocuklarımızın geleceğine eğilmektir. Ebeveynlerle çocuklar arasındaki sorunların bu gün burada ele alınması önemli bir gelişmedir. Hepimiz çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyoruz. Biz belediye olarak yabancı çocukların yerli çocuklara nazaran fazla çaba göstermeleri gerektiğinin farkındayız ancak buna rağmen Hollandacayı öğrenmemin gerekliliğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Zira aynı toplum içerinde yaşıyoruz ve ben Hollandacanın toplumumuz da çeşitli fırsatların kapısını açacağına inanıyorum."

Konferansta daha sonra Almelo'daki Meslek Lisesi'nden (ROC) yetkililerin teşekkür konuşmasının ardından Utrecht Belediyesi'ne bağlı “Jou” isimli kurumda “Gençlik Uzmanı” olarak görev yapan Durmuş Ali Can mikrofon aldı.Durmuş Ali Can, konferansına katılımcıların üzerinde denediği bazı iletişim deneyleriyle başladı ve daha sonra; Ev ortamı, okul ortamı, sokak ve sosyal medya ortamının çocuklar ve gençler üzerindeki zarar ve etkilerine temas etti.

Konferansta kimlik sorununa da değinen Can, sosyal medya ortamının zararlarının altını özellikle çizerek; sosyal medya çocuklarımızı ve okuldaki başarısını nasıl etkiliyor? Hayatı ne derece yönlendiriyor? Ne derece baskı yapıyor? sorularına yanıtlar aradı. Konferans karşılıklı teşekkürlerin iletililmesiyle son buldu.[Kaynak: Murat Yakar-Almelo-Ufuk Gazetesi]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top