iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve T.C Deventer Başkonsolosluğu'nun himayesinde "Gençliğimizle Sohbetler: Kimlik ve İletişim" konulu konferanslar dizisinin sekizincisi Almelo Belediyesinin katkılarıyla Almelo’da gerçekleşti.

Konferansın içeriği, yazılı olmayan kuralların (gelenek, görenek, ahlaki normlar gibi) gençlerin ve ailelerin toplumsal çevreyle olan iletişimlerini nasıl etkilediğiyle ilgili oldu.

Konferansta ayrıca bu yazılı olmayan farklı kuralların bir çocuk üzerindeki etkisi ve kimlik gelişimi ele alındı ve gençlerimizin kimlik oluşumu, aile ve içinde bulundukları toplumda sağlıklı iletişimin önemi konularına temas edildi.

Konferans, Utrecht Belediyesi'ne bağlı “Jou” isimli kurumda “Gençlik Uzmanı” olarak görev yapan Durmuş Ali Can tarafından verildi.

Konferansa T.C. Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş’in yanısıra Almelo Belediye Başkanı Jon Hermans-Vloedbeld'de iştiraak ettiler ve ilk konuşmayı Başkonsolos Zafer Ateş gerçekleştirdi. Ateş, kısa yaptığı konuşmasında emeği geçenlere ve katıılmcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Daha sonra sıra alan Almelo Belediye Başkanı Jon Hermans-Vloedbeld ise Ankara'daki terör olayları ile ilgili taziyelerini iletti, katılımın yoğunluğundan dolayı katılımcılara ve katkılarından dolayı Almelo ROC Meslek Lisesi'ne teşekkürlerini sundu.Vloedbeld daha sonra ebeveyn ve çocuklar arasındaki iletişimin önemine değinerek şunları söyledi: "Farklı jenerasyonda insanların var olması bir haktır. İnsanlar örf ve adetlerine göre yaşayabilmelidirler. Bizlere düşen ise kültür farkı gözetmeksizin çocuklarımızın geleceğine eğilmektir. Ebeveynlerle çocuklar arasındaki sorunların bu gün burada ele alınması önemli bir gelişmedir. Hepimiz çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyoruz. Biz belediye olarak yabancı çocukların yerli çocuklara nazaran fazla çaba göstermeleri gerektiğinin farkındayız ancak buna rağmen Hollandacayı öğrenmemin gerekliliğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Zira aynı toplum içerinde yaşıyoruz ve ben Hollandacanın toplumumuz da çeşitli fırsatların kapısını açacağına inanıyorum."

Konferansta daha sonra Almelo'daki Meslek Lisesi'nden (ROC) yetkililerin teşekkür konuşmasının ardından Utrecht Belediyesi'ne bağlı “Jou” isimli kurumda “Gençlik Uzmanı” olarak görev yapan Durmuş Ali Can mikrofon aldı.Durmuş Ali Can, konferansına katılımcıların üzerinde denediği bazı iletişim deneyleriyle başladı ve daha sonra; Ev ortamı, okul ortamı, sokak ve sosyal medya ortamının çocuklar ve gençler üzerindeki zarar ve etkilerine temas etti.

Konferansta kimlik sorununa da değinen Can, sosyal medya ortamının zararlarının altını özellikle çizerek; sosyal medya çocuklarımızı ve okuldaki başarısını nasıl etkiliyor? Hayatı ne derece yönlendiriyor? Ne derece baskı yapıyor? sorularına yanıtlar aradı. Konferans karşılıklı teşekkürlerin iletililmesiyle son buldu.[Kaynak: Murat Yakar-Almelo-Ufuk Gazetesi]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top