iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Expo 2016 Antalya Ajansı ve Süs Bitkileri Tanıtım Grubu Hollanda'nın Vijfhuizen kentinde 4-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenen IFTF Uluslararası Çiçekçilik Fuarı'ndaki Türkiye standında tanıtıldı.

Altıncısı düzenlenen ve çiçekçilik alanında en önemli fuar kabul edilen IFTF'de dünyanın çeşitli ülkelerinden pek çok çiçek ve bitki sergileniyor. Expo 2016 Antalya Ajansı ve Süs Bitkileri Tanıtım Grubu'nun Türkiye standında ortaklaşa düzenlediği kokteyle geniş katılım oldu.

İHA mikrofonlarına konuşan Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu "Süs Bitkileri tanıtım grubu olarak 17. yılımızda Hollanda'dayız. İlk zamanlar acaba burada nasıl yabancılarla tanışırız derken, bugün görüyorsunuz binlerce, yüzlerce kişiyle birlikte diyalogdayız ve Türkiye artık yükselen bir değer oldu. Gerek ithalatın artışıyla gerekse ihracattaki pozisyonumuzla ve üreticilerin artmasıyla dünya süs bitkileri sektörünün dikkatini çekti. Bugün bakıldığında büyük bağlantılar yapıldı. Artık ülkemiz katma değerli ihracat yapmak zorunda. Her şey Türkiye'de üretilen ve bunları sergilemek zorundayız. Burada görüyoruz ki bir çok yurttaş da dünyadan herkesle bunları paylaşarak vazifemizi yaptığımıza inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Gelecek yıl Antalya'da düzenlenecek 2016 Botanik Expo'nun tanıtımının da yapıldığına değinen Bağdatlıoğlu "Bu anlamda gerçekten verimli geçiyor. Bütün dünyadan insanlarla birlikte ülkemizi, sektörümüzü bütün dünyaya tanıtmaktan çok memnunuz" ifadesini kullandı.Hollanda çiçekçilik sektörünün 200-300 yıllık bir geçmişi olduğunun, bunun yanı sıra Türkiye'deki sektörün sadece 20 yıllık bir tarihi olduğunun altını çizen Osman Bağdatlıoğlu, "2016 Botanik Expo çok yakın zamanda artık Türkiye'de konuşulur oldu. Bakanlıklarda olsun, dünyada olsun yapılan yatırımlar, konuşulan sektörle ilgili olduğu için bize inanılmaz derecede etki verdi. Bu etkileri daha da göreceğiz. Burada çok olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Türkiye'de halihazırda botanik Expo'nun, çevreyle ilgili Expo'nun yüzlerce, binlerce katılımcılının olduğu Türkiye'de olması bile yabancılara sürpriz geliyor. Bunu başardık. Artık Türkiye çevreyi konuşuyor, artık çiçeği konuşuyor, barışı konuşuyor. Expo'nun anlamı da bu. Burada bütün insanlarla olmamızın alamı, değeri de bu, bu bize mutluluk veriyor. Çiçek barıştır, sevgidir. Bunları koyduğunuz zaman gerçekten vazifemizi yapmış hissediyoruz" şeklinde konuştu.

Kokteyle katılan Uluslararası Bitki Üreticileri Derneği (AIPH) Genel Sekreteri Tim Briercliffe ise "Antalya'daki gelişmeleri duymaktan çok heyecanlıyım. Pek çok ülke de bu fuara katılımını bildiriyor ve bu da fuarı gerçek anlamda uluslararası kılıyor. Expo 2016 Türk çiçekçiliğinin tanıtılması açısından çok büyük bir fırsat sunacaktır. Türkiye bu sektörde gelişen bir ülke. Sektörün büyük ülkeleri sendelerken Türkiye yeni pazarlar ve ürünler tanımlamada fırsatları değerlendiriyor" ifadesinde bulundu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top