iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyanın her yerinde teröristlerin hedefinin korku salmak olduğunu belirterek, "Terörün herhangi bir şekilde isminin farklı olması hiçbir şey ifade etmez. Terörün aklı da iş yapma biçimi de her yerde aynıdır" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hollanda şubesinin Amsterdam'da düzenlediği programa katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Ünal, terörün etnik kimliğine ve inancına bakılmaması gerektiğini, çünkü terörün etnik kimliği ve inancının bulunmadığını ifade etti.

Terörün ve teröristlerin tek amacının şiddet ve korku olduğuna işaret eden Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Terörün İstanbul'da olmasıyla Paris'te olması, Londra'da olması ya da New York'ta olmasının herhangi bir farkı yoktur ama birilerinin terör olayları Türkiye'de olduğunda bunun üzerinden rant devşirmek gibi bir girişimde bulunmaları da hoş değildir. Terör Paris'te olduğunda büyük bir hassasiyet gösterip İstanbul'da olduğunda bunun üzerinden eğer Türkiye'yi ya da hükümeti dövmeye kalkışırsa birileri, bu kabul edilebilir bir şey değildir. Her birimizin terörün karşısında dimdik durması gerekir."

Ünal, terörün insanla, kültürle, tarihle, doğayla ve tabiatla ilgili hiçbir kaygısının bulunmadığına dikkati çekti.

Ünal, "(Terörü) Kimi zaman bakarsınız Afganistan'da tarihi dokuyu mahvederken görürsünüz, bir bakarsınız Suriye'de antik kenti tahrip ederken görürsünüz, bir bakarsınız Diyarbakır'da Fatih Paşa Camii'ni ya da dört ayaklı minareyi tahrip ederken görürsünüz. Bu ister Taliban olsun, ister DAEŞ olsun, ister PKK olsun, terörün herhangi bir şekilde isminin farklı olması hiçbir şey ifade etmez. Terörün aklı da iş yapma biçimi de her yerde aynıdır" diye konuştu.

Suriye ve Irak'taki sorunlardan dolayı Türkiye'nin güneydoğusunda bazı sıkıntıların bulunduğunu ve yaşanan bu sıkıntılar üzerinden Türkiye'nin teröre karşı mücadelesinin dünyaya bir güvenlik sorunu gibi yansıtılmaya çalışıldığını belirten Ünal, buna müsaade etmeyeceklerini dile getirdi.

Ünal, dünyanın birçok ülkesinin bugün Suriye ve Irak'ta yaşananlara seyirci kaldığına vurgu yaparak, "Bugün ülkeler 15 bin hatta 5 bin, 3 bin mülteci alıp almamayı tartışırken, biz 2,5 milyon insanı büyük bir misafirperverlikle konuk ediyoruz" dedi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin Türkiye'deki mülteci kamplarını dünyanın en iyisi seçtiğini kaydeden Ünal, "Evrensel değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bizi biz yapan duygularımıza, değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü eğer bunlara sahip çıkmazsak insanlığımızı kaybederiz. Kürt, Türkmen, Ezidi, Hristiyan, ne inanç ya da etnik kimlikte olduğuna bakmaksızın Suriye'den gelen her insana kucağımızı açtık. Çünkü her biri mazlumdu, her biri mağdurdu" ifadesini kullandı
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top