iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyanın her yerinde teröristlerin hedefinin korku salmak olduğunu belirterek, "Terörün herhangi bir şekilde isminin farklı olması hiçbir şey ifade etmez. Terörün aklı da iş yapma biçimi de her yerde aynıdır" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hollanda şubesinin Amsterdam'da düzenlediği programa katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Ünal, terörün etnik kimliğine ve inancına bakılmaması gerektiğini, çünkü terörün etnik kimliği ve inancının bulunmadığını ifade etti.

Terörün ve teröristlerin tek amacının şiddet ve korku olduğuna işaret eden Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Terörün İstanbul'da olmasıyla Paris'te olması, Londra'da olması ya da New York'ta olmasının herhangi bir farkı yoktur ama birilerinin terör olayları Türkiye'de olduğunda bunun üzerinden rant devşirmek gibi bir girişimde bulunmaları da hoş değildir. Terör Paris'te olduğunda büyük bir hassasiyet gösterip İstanbul'da olduğunda bunun üzerinden eğer Türkiye'yi ya da hükümeti dövmeye kalkışırsa birileri, bu kabul edilebilir bir şey değildir. Her birimizin terörün karşısında dimdik durması gerekir."

Ünal, terörün insanla, kültürle, tarihle, doğayla ve tabiatla ilgili hiçbir kaygısının bulunmadığına dikkati çekti.

Ünal, "(Terörü) Kimi zaman bakarsınız Afganistan'da tarihi dokuyu mahvederken görürsünüz, bir bakarsınız Suriye'de antik kenti tahrip ederken görürsünüz, bir bakarsınız Diyarbakır'da Fatih Paşa Camii'ni ya da dört ayaklı minareyi tahrip ederken görürsünüz. Bu ister Taliban olsun, ister DAEŞ olsun, ister PKK olsun, terörün herhangi bir şekilde isminin farklı olması hiçbir şey ifade etmez. Terörün aklı da iş yapma biçimi de her yerde aynıdır" diye konuştu.

Suriye ve Irak'taki sorunlardan dolayı Türkiye'nin güneydoğusunda bazı sıkıntıların bulunduğunu ve yaşanan bu sıkıntılar üzerinden Türkiye'nin teröre karşı mücadelesinin dünyaya bir güvenlik sorunu gibi yansıtılmaya çalışıldığını belirten Ünal, buna müsaade etmeyeceklerini dile getirdi.

Ünal, dünyanın birçok ülkesinin bugün Suriye ve Irak'ta yaşananlara seyirci kaldığına vurgu yaparak, "Bugün ülkeler 15 bin hatta 5 bin, 3 bin mülteci alıp almamayı tartışırken, biz 2,5 milyon insanı büyük bir misafirperverlikle konuk ediyoruz" dedi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin Türkiye'deki mülteci kamplarını dünyanın en iyisi seçtiğini kaydeden Ünal, "Evrensel değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bizi biz yapan duygularımıza, değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü eğer bunlara sahip çıkmazsak insanlığımızı kaybederiz. Kürt, Türkmen, Ezidi, Hristiyan, ne inanç ya da etnik kimlikte olduğuna bakmaksızın Suriye'den gelen her insana kucağımızı açtık. Çünkü her biri mazlumdu, her biri mağdurdu" ifadesini kullandı
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top