iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Hollanda’da terör örgütü olarak görülen gruplarla bağı yargı kararıyla tespit edilen ve terörle ilintili suçlarla yargılanıp mahkum olanlar vatadaşlıktan çıkarılacak. Uluslararası düzenlemeler vatansız bırakılmayı yasakladığı için, yeni yasa uyarınca sadece “çifte vatandaş” statüsünde olan ‘terör suçluları’ Hollanda uyruğunu kaybedecek.

Hükümetin bu konudaki yasa tasarısı parlamentonun ardından senato tarafından da onaylandı, yasa Nisan’dan önce yürürlüğe girecek.

Yeni yasaya ile birçok durumda Hollanda vatandaşlığının geri alınmasının da yolu açıldı. Terör örgütlerine üye olanlar, terör amaçlı eğitim veren ya da bu eğitime katılanlar, bu suçlardan hüküm giymeleri halinde Hollanda vatandaşlığından çıkarılabilecekler.

Güvenlik ve Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve parlamento tarafından kabul edilen yasaya Sosyalist Parti, Yeşil Sol ve Hayvan Partisi üyesi senatörler karşı oy kullandı. Türkiye ve Fas kökenliler başta olmak üzere Hollanda’daki göçmenlerin bir bölümü aynı zamanda geldikleri ülkenin pasaportunu da taşıyor.

Yasa uyarınca vatandaşlıktan çıkarma yetkisi Güvenlik ve Adalet Bakanı’nda olacak. Vatandaşlıktan çıkarılanlar, karara itiraz etmek için yargıya başvurabilecek. Tasarı görüş için Danıştay’a gönderilmişti. Danıştay da, yasanın tek uyruğa sahip kişilere uygulanmasının uluslararası hukuk açısından uygun olmayacağı görüşünü belirtmişti.

Yasaya karşı çıkan sol partiler, bu önlemin köklü sorunlar yaratacağını düşünüyor. Sol partilere göre bu düzenleme, çifte vatandaşlığa sahip olanlar ile tek uyruklu kişiler arasında eşitsizliğe yol açacak. Cihat yanlısı terör yapılarıyla mücadele amacıyla gündeme gelen tasarının, terör örgütleri ile bağlantısı saptanan göçmenleri hedef aldığı yorumları yapılıyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top