iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Hollanda’da terör örgütü olarak görülen gruplarla bağı yargı kararıyla tespit edilen ve terörle ilintili suçlarla yargılanıp mahkum olanlar vatadaşlıktan çıkarılacak. Uluslararası düzenlemeler vatansız bırakılmayı yasakladığı için, yeni yasa uyarınca sadece “çifte vatandaş” statüsünde olan ‘terör suçluları’ Hollanda uyruğunu kaybedecek.

Hükümetin bu konudaki yasa tasarısı parlamentonun ardından senato tarafından da onaylandı, yasa Nisan’dan önce yürürlüğe girecek.

Yeni yasaya ile birçok durumda Hollanda vatandaşlığının geri alınmasının da yolu açıldı. Terör örgütlerine üye olanlar, terör amaçlı eğitim veren ya da bu eğitime katılanlar, bu suçlardan hüküm giymeleri halinde Hollanda vatandaşlığından çıkarılabilecekler.

Güvenlik ve Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve parlamento tarafından kabul edilen yasaya Sosyalist Parti, Yeşil Sol ve Hayvan Partisi üyesi senatörler karşı oy kullandı. Türkiye ve Fas kökenliler başta olmak üzere Hollanda’daki göçmenlerin bir bölümü aynı zamanda geldikleri ülkenin pasaportunu da taşıyor.

Yasa uyarınca vatandaşlıktan çıkarma yetkisi Güvenlik ve Adalet Bakanı’nda olacak. Vatandaşlıktan çıkarılanlar, karara itiraz etmek için yargıya başvurabilecek. Tasarı görüş için Danıştay’a gönderilmişti. Danıştay da, yasanın tek uyruğa sahip kişilere uygulanmasının uluslararası hukuk açısından uygun olmayacağı görüşünü belirtmişti.

Yasaya karşı çıkan sol partiler, bu önlemin köklü sorunlar yaratacağını düşünüyor. Sol partilere göre bu düzenleme, çifte vatandaşlığa sahip olanlar ile tek uyruklu kişiler arasında eşitsizliğe yol açacak. Cihat yanlısı terör yapılarıyla mücadele amacıyla gündeme gelen tasarının, terör örgütleri ile bağlantısı saptanan göçmenleri hedef aldığı yorumları yapılıyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top