iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Muhalefetteki Demokratlar 66 Partisi (D66) tarafından hazırlanan, kontrollü esrar üretimine ilişkin yasa önerisi, meclis çoğunluğunun desteğini aldı.

Hollanda'da hoşgörü yasası çerçevesinde, "coffeeshop" adı verilen kafelerde esrar satışı serbest. Ancak yetiştirmek yasak. Bu nedenle piyasada satılan esrar, kaçak olarak üretiliyor.

Yasa dışı esrar ekiminde kaçak elektrik kullanımı hem ekonomiye büyük yük getiriyor, hem de sık sık yangınlara yol açıyor.

KAYIT DIŞI PAZAR
Yasa dışı esrar üretimi nedeniyle yılda milyarlarca euroluk bir kayıt dışı pazar oluştuğu belirtiliyor.

D66, yasa dışı esrar üretiminin ekonomiye getirdiği yüklü maliyeti azaltmak için, ekimin devlet kontrolünde yapılmasını önerdi.

Milletvekili Vera Bergkamp tarafından hazırlanan yasa önerisi, hükümet ortağı İşçi Partisi de (PvdA) dahil, parlamento çoğunluğunun desteğini aldı.

PvdA'ya göre, mevcut hoşgörü politikaları, suçla ve kayıt dışı ile mücadele konusunda yeterli değil. O yüzden kontrol edilebilen başka bir siteme ihtiyaç var. Bu nedenle öneriye bu teklife destek veriyorlar.

Öneriye göre, esrar sadece devlet tarafından ruhsat verilen kişiler tarafından kontrollü bir şekilde üretilecek. Kafelerde de sadece yasal yollarla üretilen esrarın satışına izin verilecek.

Öneri, Hollanda Belediyeler Birliği (VNG) tarafından da olumlu karşılandı. Belediyelerin büyük çoğunluğu, hükümet kontrolünde esrar yetiştirmeye talip.

Belediyeler Birliği, satışı serbest olan esrarın üretiminin yasak olması nedeniyle büyüyen kayıt dışı pazara dikkat çekerek, üretim işinin kendilerine verilmesini istemişti.

Hollanda'da yasal olarak esrar satışı yapan 232 coffeeshop sahibi de, böyle bir öneriyi memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Polis Sendikası ise, yeni yasa ile polisin yükünün azalacağına inanmıyor. Polis, yasa dışı üretim ve özellikle yurtdışına yönelik esrar ticaretinin devam edeceği görüşünde.

Hollanda hükumeti de benzer kaygıları taşıyor. Güvenlik ve Adalet Bakanı Ard van der Steur'e göre, mevcut hoşgörü yasası daha fazla avantaja sahip.

Hollandalı bakan, yurt dışı bağlantılı esrar ticareti için, yas dışı ekimin devam edeceğine inanıyor. Bu nedenle yeni düzenlemenin, yasa dışı esrar ticaretine ilişkin sorunları azaltmayacağını önüne savunuyor.

Parlamento çoğunluğunun desteklediği önerinin yasalaşması için senatonun da onayını alması gerekiyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top