online adverteren www.m4n.nl
Son Haberler:
Hollanda'da ücretsiz poşetlere yasak geliyor -- "Hollanda'da alışverişler sırasında ücretsiz plastik poşet verilmesi gelecek yıl başından ..."
Google'dan geleceğin ofisi -- "Google yakın gelecekte hayata geçirmek üzere ütopik bir merkez ofis yapısı kurmayı ..."
Fenerbahçe'ye derbi öncesi büyük darbe: Torku Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'de Akhisar Belediyespor yenilgisi ile zirveyi kaptıran Fenerbahçe, Torku ..."
Bebeğinizi sokağa çıkarmayın -- "Berlin'de son aylarda yayılan kızamık salgını nedeniyle Çocuk ve Genç Doktorları Birlipi, ..."
Galatasaray 3 - Kayseri Erciyesspor 1 -- "Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasının açılış maçında Galatasaray sahasında Kayseri ..."
Erdoğan ve Davutoğlu'na özel doğum günü klibi -- "Rap müziğinin yeni seslerinden Belçika'da yaşayan İsrafil Yıldırım, hazırladığı "Yeni ..."
Fırat Demirhan Opel Tigra'yı 55 bin 750 Euro'ya sattı -- "Hagen'de yaşayan Fırat Demirhan (29) yazdığı en uzun ilan ile hem meşhur oldu hem de 800 ..."
Hollandalı Vekil Maij: Türkiye'de basın ve fikir özgürlüğü ciddi baskı altında -- "Hollanda İsçi Partisi (PvdA) Milletvekili Marit Maij, Türkiye’de basın ve fikir ..."
Yolanthe Cabau: Türkler, beni 3 ayda bir hamile bırakıyor -- "Hollanda basınına içiniz döken Sneijder'in eşi Yolanthe Cabau, hamilelik haberleriyle ..."
Almanya'da motorcu grubu Satudarah Maluku'ya yasak -- "Almanya'da Federal İçişleri Bakanlığı, "Satudarah Maluku MC" adı altında faaliyet ..."
gelin_cicekler.jpgHollanda hükümet’i, hem uyum hem de yurtdışı evlilik kurallarını ağırlaştırma kararı aldı. yeni ağırlaştırılmış şartlara göre, hem yeni evliliklerde hem de aile birleşimi çerçevesinde yapılacak müracaatlar bir hayli zorlaştırılacak. Müracaatların öncesi ve sonrasında istenen ek şartlarla, müracaatı kabul edilenlerin sayısının azaltılması hedefleniyor.

Hükümet yeni ek şartlarla, evlilik yapanların Hollanda'ya gelişlerinde ve yerleşmelerinde, topluma uyum sağlamalarını ve çocuklarını daha sağlıklı ortamlarda yetiştirmelerini hedefliyor.

Yeni şartlarla ilgili olarak, Uyum Bakanı Van der Laan, Adalet Bakanı Hirsch Ballin ve Adalet Bakanı Yardımcısı Nebahat Albayrak tarafından imzalanan genelge, Kabine'nin onayını aldıktan sonra görüşülmek üzere meclise gönderildi.

Yeni ağırlaştırılmış şartlara gerekçe olarak hükümet 'yeni evlilik yapanların, topluma uyum sağlayamamalarını' gösteriyor. Son dönemde yurtdışı evlilik yapanların dörtte birinin, eğitim seviyesinin ilkokul düzeyinde olduğu dolayısıyla bu kişilerin çalışma oranlarının da yüzde 25'i geçmediği belirtiliyor. Bu oranın Hollandalılarda ise yüzde 70'e yakın olduğu iddia ediliyor.

Türkiye'den evlilik yapanların yüzde 15, Fas'tan evlenenlerinde yüzde 20 oranında olduğu belirtiliyor. Hükümetin görüşme genelgesinde belirtildiğine göre, bu evliliklerin dörtte birinin aile içerisinden olduğu veya zorlama ile yapıldığı iddia ediliyor. Hükümet yeni durumda vize müracaatının yapıldığı ülkelerdeki elçilik ve konsolosluklarda özel eğitimli yeni memurlar görevlendirerek ve evlilik müracaatlarının ne kadar gerçekçi olduğu önceden test edilecek.

Bu memurlar, vize müracaatında bulunan ve evlenmek isteyen eşleri, iki taraflı dinleyerek ve araştırarak, suiistimal yoluyla yapılan evliliklerin önüne geçmiş olacak. Eşlerin Hollanda'ya geldikleri ilk yılın içerisinde, gelir seviyelerinde düşme olup olmadığı da yakın markaja alınacak.
Yine vize ve oturumu sağlayan kurum, devletin diğer kurumlarıyla yakın temasta bulunup vize alan eşin ödenek almasından, herhangi bir kanunsuzluğa düşüp düşmediğine kadar ilgili tüm durumları tespit edilecek. Yeni uygulamada hükümet, farklı Avrupa ülkeleriyle de yakın temas içinde olup, herhangi bir ülkede ceza alan birisinin, ikinci bir evlilik için Hollanda'ya yeni bir eş getirmesi böylelikle engellenmiş olacak.

Uyum kursları zorlaştırılacak, aile birleşimi müraccatı yapan şahsa meslek eğitimi mecburiyeti getirelecek. Hollanda'da oturumu olan eşin uyum kursuna devamlılığı kontrol edilecek. Eşler arası dengezisliği ve haksızlığı engelleme adına 'çok evlilik, zorlama evlilikler ve aile içi şiddeti önleme adına üçüncü hatta dördüncü dereceden akraba evliliklerine izin verilmeyecek. 18 yaşın altındaki evlilikler kabul edilmeyecek ve çok eşlilerin sadece nikahlı olan eşine vize verilecek.

Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinde geçerli olacak şekilde, 24 yaşının altında yurtdışında yapılan ve yapılacak olan evliliklerin kabul edilmemesi konusunda çalışmalar yürütülmekte. Bununla birlikte Hollanda'da oturumu olan aile ferdine de mesleki eğitim mecburiyeti getirme şartının, 2010 yılından itibaren geçerli olacak şekilde, araştırıldığı belirtiliyor. Samanyolueuu
Yorumlar

En çok okunan

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon şiparişlerinde gümrüklere ...

+ View

Fırat Demirhan Opel Tigra'yı 55 bin 750 Euro'ya sattı

Hagen'de yaşayan Fırat Demirhan (29) yazdığı en ...

+ View

Hollandalı Vekil Maij: Türkiye'de basın ve fikir özgürlüğü ...

Hollanda İsçi Partisi (PvdA) Milletvekili Marit ...

+ View

Son eklenen haberler

Atatürk Havalimanı kapanacak

İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanının uçuşa ...

+ View

Hollanda'da ücretsiz poşetlere yasak geliyor

Hollanda'da alışverişler sırasında ücretsiz ...

+ View

Fenerbahçe'ye derbi öncesi büyük darbe: Torku Konyaspor 1 - ...

Süper Lig'de Akhisar Belediyespor yenilgisi ile ...

+ View

Bebeğinizi sokağa çıkarmayın

Berlin'de son aylarda yayılan kızamık salgını ...

+ View

Galatasaray 3 - Kayseri Erciyesspor 1

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasının açılış ...

+ View

Yaşam0-12 ay bebekler için ...

Damla Çeliktaban 0-12 ay bebekler için ...

Karnınızı düzleştirecek ...

İnanmayacaksınız ama karnınızı forma sokan ...

Karne alan çocuğa nasıl ...

Psikolog Aycan Bulut, karnenin başarı göstergesi ...

Yorgunluğa karşı altın ...

Yorgunluğun altında bazen ciddi hastalıklar gizli ...

Dokteronline.com - Afvallen

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top