online adverteren www.m4n.nl
Son Haberler:
Hollanda'da Kral Günü kutlamaları bu yıl çok renkli geçti -- "Hollanda'da Kral Willem-Alexander'ın doğum günü Başkent Amsterdam'da olduğu gibi ülke ..."
HSYK, o mahkemelere inceleme başlattı -- "HSYK, 29 ve 32. asliye ceza mahkemelerinde inceleme başlattı."
Galatasaray 1 - Gaziantepspor 0 -- "Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Türk Telekom Arena'da Gaziantepspor'u ..."
Fenerbahçe ucuz kurtuldu: Eskişehirspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 28. haftasındaki karşılaşmada Eskişehirspor ve Fenerbahçe 1-1 berabere ..."
Çanakkale zaferi'nin 100. yılı -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılan Kara Savaşları'nın 100. yıl ..."
Ortadoğuya savaşmaya giden Hollanda vatandaşları -- "Hollanda İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatı (AIVD), 2014 yılı sonu itibariyle ortadoğuya ..."
Uyuşturucuya bağlı ölümlerde artış var -- "Almanya'da uyuşturucuya bağlı ölümlerde iki yıldır üst üste artış yaşanıyor.Alman ..."
WhatsApp sesli arama iPhone'a geldi -- "WhatsApp'ın iPhone'daki uygulaması nihayet sesli arama özelliğ ile güncellendi. Artık ..."
Almanya'da çalışanlar sokağa dökülüyor -- "Almanya bu haftayı grevlerle geçirecek. Demiryolu, Post Bank çalışanları ve bakıcılar dün ..."
Fenerbahçe 1 - Bursaspor 0 -- "Spor Toto Süper Lig'de 27. haftadaki Fenerbahçe, Bursaspor'u 1-0 yendi, liderlik ..."
gelin_cicekler.jpgHollanda hükümet’i, hem uyum hem de yurtdışı evlilik kurallarını ağırlaştırma kararı aldı. yeni ağırlaştırılmış şartlara göre, hem yeni evliliklerde hem de aile birleşimi çerçevesinde yapılacak müracaatlar bir hayli zorlaştırılacak. Müracaatların öncesi ve sonrasında istenen ek şartlarla, müracaatı kabul edilenlerin sayısının azaltılması hedefleniyor.

Hükümet yeni ek şartlarla, evlilik yapanların Hollanda'ya gelişlerinde ve yerleşmelerinde, topluma uyum sağlamalarını ve çocuklarını daha sağlıklı ortamlarda yetiştirmelerini hedefliyor.

Yeni şartlarla ilgili olarak, Uyum Bakanı Van der Laan, Adalet Bakanı Hirsch Ballin ve Adalet Bakanı Yardımcısı Nebahat Albayrak tarafından imzalanan genelge, Kabine'nin onayını aldıktan sonra görüşülmek üzere meclise gönderildi.

Yeni ağırlaştırılmış şartlara gerekçe olarak hükümet 'yeni evlilik yapanların, topluma uyum sağlayamamalarını' gösteriyor. Son dönemde yurtdışı evlilik yapanların dörtte birinin, eğitim seviyesinin ilkokul düzeyinde olduğu dolayısıyla bu kişilerin çalışma oranlarının da yüzde 25'i geçmediği belirtiliyor. Bu oranın Hollandalılarda ise yüzde 70'e yakın olduğu iddia ediliyor.

Türkiye'den evlilik yapanların yüzde 15, Fas'tan evlenenlerinde yüzde 20 oranında olduğu belirtiliyor. Hükümetin görüşme genelgesinde belirtildiğine göre, bu evliliklerin dörtte birinin aile içerisinden olduğu veya zorlama ile yapıldığı iddia ediliyor. Hükümet yeni durumda vize müracaatının yapıldığı ülkelerdeki elçilik ve konsolosluklarda özel eğitimli yeni memurlar görevlendirerek ve evlilik müracaatlarının ne kadar gerçekçi olduğu önceden test edilecek.

Bu memurlar, vize müracaatında bulunan ve evlenmek isteyen eşleri, iki taraflı dinleyerek ve araştırarak, suiistimal yoluyla yapılan evliliklerin önüne geçmiş olacak. Eşlerin Hollanda'ya geldikleri ilk yılın içerisinde, gelir seviyelerinde düşme olup olmadığı da yakın markaja alınacak.
Yine vize ve oturumu sağlayan kurum, devletin diğer kurumlarıyla yakın temasta bulunup vize alan eşin ödenek almasından, herhangi bir kanunsuzluğa düşüp düşmediğine kadar ilgili tüm durumları tespit edilecek. Yeni uygulamada hükümet, farklı Avrupa ülkeleriyle de yakın temas içinde olup, herhangi bir ülkede ceza alan birisinin, ikinci bir evlilik için Hollanda'ya yeni bir eş getirmesi böylelikle engellenmiş olacak.

Uyum kursları zorlaştırılacak, aile birleşimi müraccatı yapan şahsa meslek eğitimi mecburiyeti getirelecek. Hollanda'da oturumu olan eşin uyum kursuna devamlılığı kontrol edilecek. Eşler arası dengezisliği ve haksızlığı engelleme adına 'çok evlilik, zorlama evlilikler ve aile içi şiddeti önleme adına üçüncü hatta dördüncü dereceden akraba evliliklerine izin verilmeyecek. 18 yaşın altındaki evlilikler kabul edilmeyecek ve çok eşlilerin sadece nikahlı olan eşine vize verilecek.

Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinde geçerli olacak şekilde, 24 yaşının altında yurtdışında yapılan ve yapılacak olan evliliklerin kabul edilmemesi konusunda çalışmalar yürütülmekte. Bununla birlikte Hollanda'da oturumu olan aile ferdine de mesleki eğitim mecburiyeti getirme şartının, 2010 yılından itibaren geçerli olacak şekilde, araştırıldığı belirtiliyor. Samanyolueuu
Yorumlar

En çok okunan

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon şiparişlerinde gümrüklere ...

+ View

Bulgaristan'da hız sınırlarında yeni uygulama

Bulgaristan karayolları bilgilendirme dairesi ...

+ View

WhatsApp'a Google Drive ile yedekleme geliyor

Sık güncellenen popüler mesajlaşma uygulaması ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Kral Günü kutlamaları bu yıl çok renkli geçti

Hollanda'da Kral Willem-Alexander'ın doğum günü ...

+ View

Beşiktaş 2 - Karabükspor 1

Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

HSYK, o mahkemelere inceleme başlattı

HSYK, 29 ve 32. asliye ceza mahkemelerinde ...

+ View

Galatasaray 1 - Gaziantepspor 0

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 28. ...

+ View

Fenerbahçe ucuz kurtuldu: Eskişehirspor 1 - Fenerbahçe 1

Süper Lig'in 28. haftasındaki karşılaşmada ...

+ View
Dokteronline.com - Afvallen

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top