online adverteren www.m4n.nl
Son Haberler:
Belçika'da Emirdağlı Mutlu Erşahin’in cesedi bulundu -- "Belçika'nın başkenti Brüksel’de, esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Emirdağlı Mutlu ..."
Hollanda'da '21 Yaş Şartı' Türkler için kaldırıldı -- "Hollanda'da yaşayan ve Türkiye’den evlenmek isteyen 21 yaşından küçük Türk kökenli ..."
En ince telefon Vivo X5 satışa sunuldu -- "Dünya'nın en ince akıllı telefonu Vivo X5 Max, bugün itibariyle Hindistan'da satışa ..."
Whatsapp'a bilgisayar desteği geliyor -- "Popüler anlık mesajlaşma yazılımı Whatsapp, mobil platformlardan sonra çok yakında ..."
Almanya'da polisten sahte fişek uyarısı -- "Alman polisi yılbaşı yaklaşırken Almanya’ya kaçak yollardan havai fişek sokulmaya ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyonlara ilk tepki -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜPRAŞ'ın açılışında paralel yapı operasyonlarına değinerek çok ..."
Hollanda’da intihar olaylarında artış var -- "Merkezi İstatistik Bürosu’ndan (CBS) yapılan açıklamada, 2013’te intihar edenlerin ..."
Berlin Havaalanı en geç 2017 sonunda açılacak -- "Yapımı yılan hikayesine dönen ve tamalanamadığı için bir türlü açılamayan Berlin ..."
Dennis Bergkamp'ın Hollanda'da heykeli dikilecek -- "Hollanda Milli Futbol Takımı'nın eski yıldızı Dennis Bergkamp'ın, Hollanda Kraliyet ..."
Berlin polisi Türkçe tweet’leyecek -- "Günlük çalısmalarını twitter mesajlarıyla takipçilerine duyurmaya başlayan Berlin ..."
gelin_cicekler.jpgHollanda hükümet’i, hem uyum hem de yurtdışı evlilik kurallarını ağırlaştırma kararı aldı. yeni ağırlaştırılmış şartlara göre, hem yeni evliliklerde hem de aile birleşimi çerçevesinde yapılacak müracaatlar bir hayli zorlaştırılacak. Müracaatların öncesi ve sonrasında istenen ek şartlarla, müracaatı kabul edilenlerin sayısının azaltılması hedefleniyor.

Hükümet yeni ek şartlarla, evlilik yapanların Hollanda'ya gelişlerinde ve yerleşmelerinde, topluma uyum sağlamalarını ve çocuklarını daha sağlıklı ortamlarda yetiştirmelerini hedefliyor.

Yeni şartlarla ilgili olarak, Uyum Bakanı Van der Laan, Adalet Bakanı Hirsch Ballin ve Adalet Bakanı Yardımcısı Nebahat Albayrak tarafından imzalanan genelge, Kabine'nin onayını aldıktan sonra görüşülmek üzere meclise gönderildi.

Yeni ağırlaştırılmış şartlara gerekçe olarak hükümet 'yeni evlilik yapanların, topluma uyum sağlayamamalarını' gösteriyor. Son dönemde yurtdışı evlilik yapanların dörtte birinin, eğitim seviyesinin ilkokul düzeyinde olduğu dolayısıyla bu kişilerin çalışma oranlarının da yüzde 25'i geçmediği belirtiliyor. Bu oranın Hollandalılarda ise yüzde 70'e yakın olduğu iddia ediliyor.

Türkiye'den evlilik yapanların yüzde 15, Fas'tan evlenenlerinde yüzde 20 oranında olduğu belirtiliyor. Hükümetin görüşme genelgesinde belirtildiğine göre, bu evliliklerin dörtte birinin aile içerisinden olduğu veya zorlama ile yapıldığı iddia ediliyor. Hükümet yeni durumda vize müracaatının yapıldığı ülkelerdeki elçilik ve konsolosluklarda özel eğitimli yeni memurlar görevlendirerek ve evlilik müracaatlarının ne kadar gerçekçi olduğu önceden test edilecek.

Bu memurlar, vize müracaatında bulunan ve evlenmek isteyen eşleri, iki taraflı dinleyerek ve araştırarak, suiistimal yoluyla yapılan evliliklerin önüne geçmiş olacak. Eşlerin Hollanda'ya geldikleri ilk yılın içerisinde, gelir seviyelerinde düşme olup olmadığı da yakın markaja alınacak.
Yine vize ve oturumu sağlayan kurum, devletin diğer kurumlarıyla yakın temasta bulunup vize alan eşin ödenek almasından, herhangi bir kanunsuzluğa düşüp düşmediğine kadar ilgili tüm durumları tespit edilecek. Yeni uygulamada hükümet, farklı Avrupa ülkeleriyle de yakın temas içinde olup, herhangi bir ülkede ceza alan birisinin, ikinci bir evlilik için Hollanda'ya yeni bir eş getirmesi böylelikle engellenmiş olacak.

Uyum kursları zorlaştırılacak, aile birleşimi müraccatı yapan şahsa meslek eğitimi mecburiyeti getirelecek. Hollanda'da oturumu olan eşin uyum kursuna devamlılığı kontrol edilecek. Eşler arası dengezisliği ve haksızlığı engelleme adına 'çok evlilik, zorlama evlilikler ve aile içi şiddeti önleme adına üçüncü hatta dördüncü dereceden akraba evliliklerine izin verilmeyecek. 18 yaşın altındaki evlilikler kabul edilmeyecek ve çok eşlilerin sadece nikahlı olan eşine vize verilecek.

Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinde geçerli olacak şekilde, 24 yaşının altında yurtdışında yapılan ve yapılacak olan evliliklerin kabul edilmemesi konusunda çalışmalar yürütülmekte. Bununla birlikte Hollanda'da oturumu olan aile ferdine de mesleki eğitim mecburiyeti getirme şartının, 2010 yılından itibaren geçerli olacak şekilde, araştırıldığı belirtiliyor. Samanyolueuu
Yorumlar

En çok okunan

Amsterdam'da Murat Garki isimli Türk öldürüldü

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Riverside ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon şiparişlerinde gümrüklere ...

+ View

Hollanda'da '21 Yaş Şartı' Türkler için kaldırıldı

Hollanda'da yaşayan ve Türkiye’den evlenmek ...

+ View

Son eklenen haberler

Belçika'da Emirdağlı Mutlu ...

Belçika'nın başkenti Brüksel’de, esrarengiz bir ...

+ View

Hollanda'da '21 Yaş Şartı' Türkler ...

Hollanda'da yaşayan ve Türkiye’den evlenmek ...

+ View

En ince telefon Vivo X5 satışa ...

Dünya'nın en ince akıllı telefonu Vivo X5 Max, ...

+ View

Whatsapp'a bilgisayar desteği ...

Popüler anlık mesajlaşma yazılımı Whatsapp, mobil ...

+ View

Almanya'da polisten sahte fişek ...

Alman polisi yılbaşı yaklaşırken Almanya’ya kaçak ...

+ View

Magazin Yaşam

Derya Güner Saç & Makyaj ...

Derya Güner Saç & Makyaj Tasarım Uzmanı Röportajı ...

Timsah manken görenleri ...

Bursa’da timsah makyajı yapılan Manken görenleri ...

Çağla Sarıoğlu kapak ...

Son Haftalarda basında adını sıkça duyduğumuz ...

Bu hafta neden işinizi ...

Çok fazla çalışmak insanı dalgın, mutsuz, ...

Dokteronline.com - Afvallen

Sağlık

Deliksiz bir uyku için ...

Mis gibi bir gece, zinde bir gün... Uyanmak zor, ...

Aspirin, 65 yaş ...

Hollanda'da yapılan bir araştırma, 65 yaşından ...

Koşmaya başlamak için 19 ...

Oturup düşünecek olursanız niye koşmadığınıza ...

Vejetaryenler bu ...

Eğer et yemekten vazgeçtiyseniz, vücudunuzun ...

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top