iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

inburgering cartoonHollanda’da eski Uyum Bakanı Rita Verdonk’un mimarı olduğu ve büyük tartışmalara neden olan “Yurtdışında Zorunlu Uyum Sınavı” mahkeme tarafından iptal edildi. Amsterdam Mahkemesi, 2005 yılında kanunlaşan ve 15 Mart 2006’da yürürlüğe giren yasayı iptal etti. Türkiye ve Fas gibi ülkelerden evlilik yoluyla Hollanda’ya gelmek isteyenler için kendi ülkelerinde sınava girmelerini mecburi kılan yasal düzenlemenin iptaline karar veren mahkeme, böylece aile birleşimlerinin önündeki en büyük engeli kaldırmış oldu.

Hollanda’daki eşinin yanına gelmek isteyen, ama kendi ülkesindeki sınavda başarısız olduğu için oturum izni alamayan Faslı bir kadının başvurusunu değerlendiren mahkeme, söz konusu sınavın “hem uluslararası anlaşmalara hem de Hollanda anayasasına aykırı olduğuna ve bu yüzden uygulanamayacağına” hükmetti. Ayrıca söz konusu uyum yasasında, vize başvurusu yapmak için sınavda başarılı olma koşulu gibi bir ayrıntının yer almadığına da dikkat çeken mahkeme, bu yüzden aile birleşimiyle ilgili vize için başvuracakların sınava girmelerine gerek olmadığına hükmetti. Daha çok yabancıların gelmesini engellemek amacıyla yürürlüğe sokulan ve son yıllarda Hollanda’ya evlilik yoluyla gelenlerin sayısında önemli bir düşüşe yol açan yurtdışında mecburi uyum sınavının mahkeme tarafından iptal edilmesi, yabancıları sevindirirken, meclis çoğunluğunu ve koalisyon hükümetini ise endişelendirdi.

Mecliste bulunan siyasi partilerin hemen hemen hepsi mahkemenin aldığı bu kararı büyük bir endişeyle karşıladı. Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDA), İşçi Partisi (PvdA), Liberal Parti (VVD) ve Özgürlük Partisi (PVV) temsilcileri, yasada bulunan bu boşluğun bir an önce düzeltilmesini ve yurtdışında uyum sınavı mecburiyetinin sürdürülmesi gerektiğini açıkladılar. Olayın ilk elden muhatabı olan Uyum Bakanlığı’nın ise konu üzerinde çalıştığı ve detaylı açıklamayı daha sonra yapacağı bildirildi. Mahkemenin aldığı iptal kararının bu aşamada son derece önemli olduğunu belirten avukat Famile Arslan, bu kararın, ‘vizenin iptali için uyum sınavı artık geçerli bir neden değil’ şeklinde yorumlanabileceğini söyledi. Daha önce bunu defalarca dile getirdiklerini de hatırlatan Arslan, Verdonk tarafından yürürlüğe sokulan uyum yasasındaki bu eksikliğin mahkeme tarafından çok iyi bir şekilde tespit edildiğini kaydetti.

Muhtemelen ilgili bakanlık veya Göç ve Vatandaşlık Bürosu’nun temyiz mahkemesine başvuracağını da anımsatan Arslan, “Her ne olursa olsun fark etmez. Yani temyizde değişse bile bu aşamada alınan karar son derece önemli. Yabancılar açısından bir başarıdır bu. Bundan böyle yeni bir karar alınana kadar insanlar, kendi ülkelerinde girdikleri sınavda başarılı olma şartı aranmadan vize başvurusu yapabilirler. Daha önce sınavda başarılı olduktan sonra ancak başvurabiliyorlardı. Yani sınava girmeden başvurmak yasaktı. Şunu da hatırlatmak lazım, diyelim ki temyize gidildi ve ondan sonra yasada değişiklik yapmaya karar verdiler. Bu bile en az beş veya altı ay sürer.” değerlendirmesinde bulundu. [YASIN YAĞCI-AMSTERDAM] Zamann

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top