iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

inburgering cartoonHollanda’da eski Uyum Bakanı Rita Verdonk’un mimarı olduğu ve büyük tartışmalara neden olan “Yurtdışında Zorunlu Uyum Sınavı” mahkeme tarafından iptal edildi. Amsterdam Mahkemesi, 2005 yılında kanunlaşan ve 15 Mart 2006’da yürürlüğe giren yasayı iptal etti. Türkiye ve Fas gibi ülkelerden evlilik yoluyla Hollanda’ya gelmek isteyenler için kendi ülkelerinde sınava girmelerini mecburi kılan yasal düzenlemenin iptaline karar veren mahkeme, böylece aile birleşimlerinin önündeki en büyük engeli kaldırmış oldu.

Hollanda’daki eşinin yanına gelmek isteyen, ama kendi ülkesindeki sınavda başarısız olduğu için oturum izni alamayan Faslı bir kadının başvurusunu değerlendiren mahkeme, söz konusu sınavın “hem uluslararası anlaşmalara hem de Hollanda anayasasına aykırı olduğuna ve bu yüzden uygulanamayacağına” hükmetti. Ayrıca söz konusu uyum yasasında, vize başvurusu yapmak için sınavda başarılı olma koşulu gibi bir ayrıntının yer almadığına da dikkat çeken mahkeme, bu yüzden aile birleşimiyle ilgili vize için başvuracakların sınava girmelerine gerek olmadığına hükmetti. Daha çok yabancıların gelmesini engellemek amacıyla yürürlüğe sokulan ve son yıllarda Hollanda’ya evlilik yoluyla gelenlerin sayısında önemli bir düşüşe yol açan yurtdışında mecburi uyum sınavının mahkeme tarafından iptal edilmesi, yabancıları sevindirirken, meclis çoğunluğunu ve koalisyon hükümetini ise endişelendirdi.

Mecliste bulunan siyasi partilerin hemen hemen hepsi mahkemenin aldığı bu kararı büyük bir endişeyle karşıladı. Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDA), İşçi Partisi (PvdA), Liberal Parti (VVD) ve Özgürlük Partisi (PVV) temsilcileri, yasada bulunan bu boşluğun bir an önce düzeltilmesini ve yurtdışında uyum sınavı mecburiyetinin sürdürülmesi gerektiğini açıkladılar. Olayın ilk elden muhatabı olan Uyum Bakanlığı’nın ise konu üzerinde çalıştığı ve detaylı açıklamayı daha sonra yapacağı bildirildi. Mahkemenin aldığı iptal kararının bu aşamada son derece önemli olduğunu belirten avukat Famile Arslan, bu kararın, ‘vizenin iptali için uyum sınavı artık geçerli bir neden değil’ şeklinde yorumlanabileceğini söyledi. Daha önce bunu defalarca dile getirdiklerini de hatırlatan Arslan, Verdonk tarafından yürürlüğe sokulan uyum yasasındaki bu eksikliğin mahkeme tarafından çok iyi bir şekilde tespit edildiğini kaydetti.

Muhtemelen ilgili bakanlık veya Göç ve Vatandaşlık Bürosu’nun temyiz mahkemesine başvuracağını da anımsatan Arslan, “Her ne olursa olsun fark etmez. Yani temyizde değişse bile bu aşamada alınan karar son derece önemli. Yabancılar açısından bir başarıdır bu. Bundan böyle yeni bir karar alınana kadar insanlar, kendi ülkelerinde girdikleri sınavda başarılı olma şartı aranmadan vize başvurusu yapabilirler. Daha önce sınavda başarılı olduktan sonra ancak başvurabiliyorlardı. Yani sınava girmeden başvurmak yasaktı. Şunu da hatırlatmak lazım, diyelim ki temyize gidildi ve ondan sonra yasada değişiklik yapmaya karar verdiler. Bu bile en az beş veya altı ay sürer.” değerlendirmesinde bulundu. [YASIN YAĞCI-AMSTERDAM] Zamann

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top