iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

geert wilders tegenfilm ersin kirisTelevizyoncu ve program yapımcısı Ersin Kiriş ile Vincent van der Lem, Geert Wilders’ın hazırladığı ve Müslümanları rencide eden filme benzer bir çalışma ile karşılık verdiler. Kiriş ve Van der Lem büyük ilgi gören ‘Tegenfilm’ (Karşı Film) adlı belgesel türü çalışmalarında, hem Wilders’ın neden bu kadar aşırı görüşlere sahip olduğunu hem de hazırladığı İslam karşıtı filmde dile getirdiklerine cevap arıyorlar.

Aşırı sağcı politikacı Wilders’ın görüşlerinin insanları rencide eder boyutlara vardığını ve bu durumun Hollanda’da çoğu kez gerginliklere neden olduğunu belirten Ersin Kiriş, hazırladıkları film ile ilgili olarak Zaman’a yaptığı açıklamada, Wilders’ın hem ruh halini hem de sahip olduğu görüşleri mercek altına almaya çalıştıklarını dile getirdi.

Wilders’ın filmiyle ilgili olarak başlatılan ve çoğu kez hakaret boyutlarına varan tartışmalardan sonra böyle bir çalışma yapmaya karar verdiklerini dile getiren Kiriş, “Tartışmalar hakaret noktasına vardırılınca böyle bir film yapmak mecburi hale geldi. Çünkü o film yapıyorsa biz neden yapmayalım diye düşündük. Bu yolla cevap vermiş oluruz. Tabii onun yaptığına film de denmez. Çünkü bir politikacı film yaparsa onun adı film olmaz, propaganda olur. Sonuçta tüm bu hareketleri, ilgiye muhtaç olduğunun göstergesi. O Müslümanları kullanıyorsa ben de onu kullanayım dedim ve bu filme başladık.” dedi.

Wilders’ı bu denli aşırı olmaya iten sebepleri doğup büyüdüğü şehirden başlayarak araştırmaya çalıştıklarını belirten Kiriş, soyadı Wilders olan neredeyse herkes ile görüştüğünü ama hiç kimsenin de akrabalık konusunda kabule yanaşmadığını dile getirdi.

Wilders’ın annesini de aradığını ama bulamadığını söyleyen Kiriş, “Wilders’ın büyüdüğü kent olan Venlo’da ne kadar benzer soyadını taşıyan varsa hepsi ile konuştum ama hiç biri Wilders ile akraba olduklarını kabul etmedi. Bu ilginç. Aynı soyadını taşıyan bu kadar kişi var ama hiç biri de akraba olduğunu kabul etmedi. Bence insanlar akrabalıklarının bilinmesini istemediler. Onunla özdeşleşmek istemiyorlar demek ki.” değerlendirmesinde bulundu.

Filmde ayrıca Wilders’ın bugünkü ruh hali ile siyasal duruşunu da mercek altına almaya çalıştıklarına da dikkat çeken Kiriş, bu çerçevede bir psikologla yaptıkları görüşmede ilginç tespitlerin yapıldığını belirtti.

Demokrasinin bekçiliğini yaptığını iddia eden Wilders’ın partisinde tam tersine demokratik olmayan bir yönetimin mevcut olduğunu da saptadıklarını kaydeden Kiriş, bu durumun tek başına bile onun ne kadar yapay olduğunu gözler önüne sermeye yettiğini söyledi. Wilders gibilerin konuşma özgürlüğünü öne sürerek insanları sürekli rencide ettiklerini anlatan Kiriş, ayrıca yaptıkları filmde az da olsa özgürlüğün sınırlarının ne olması gerektiğine de dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi. Kiriş, hazırlanan filmin DVD’sini aynı zamanda Wilders’a da gönderdiklerini ama herhangi bir tepki almadıklarını anlattı.

İnternet ortamında seyredilebilen 25 dakika uzunluğundaki ‘Tegenfilm’ (Karşı Film) adlı belgesel, önümüzdeki pazartesi günü ise Mtnl adlı televizyon kanalında yayınlanacak. [Yasin Yağcı-Lahey]geert wilders tegenfilm ersin kiris
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top