iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

geert wilders tegenfilm ersin kirisTelevizyoncu ve program yapımcısı Ersin Kiriş ile Vincent van der Lem, Geert Wilders’ın hazırladığı ve Müslümanları rencide eden filme benzer bir çalışma ile karşılık verdiler. Kiriş ve Van der Lem büyük ilgi gören ‘Tegenfilm’ (Karşı Film) adlı belgesel türü çalışmalarında, hem Wilders’ın neden bu kadar aşırı görüşlere sahip olduğunu hem de hazırladığı İslam karşıtı filmde dile getirdiklerine cevap arıyorlar.

Aşırı sağcı politikacı Wilders’ın görüşlerinin insanları rencide eder boyutlara vardığını ve bu durumun Hollanda’da çoğu kez gerginliklere neden olduğunu belirten Ersin Kiriş, hazırladıkları film ile ilgili olarak Zaman’a yaptığı açıklamada, Wilders’ın hem ruh halini hem de sahip olduğu görüşleri mercek altına almaya çalıştıklarını dile getirdi.

Wilders’ın filmiyle ilgili olarak başlatılan ve çoğu kez hakaret boyutlarına varan tartışmalardan sonra böyle bir çalışma yapmaya karar verdiklerini dile getiren Kiriş, “Tartışmalar hakaret noktasına vardırılınca böyle bir film yapmak mecburi hale geldi. Çünkü o film yapıyorsa biz neden yapmayalım diye düşündük. Bu yolla cevap vermiş oluruz. Tabii onun yaptığına film de denmez. Çünkü bir politikacı film yaparsa onun adı film olmaz, propaganda olur. Sonuçta tüm bu hareketleri, ilgiye muhtaç olduğunun göstergesi. O Müslümanları kullanıyorsa ben de onu kullanayım dedim ve bu filme başladık.” dedi.

Wilders’ı bu denli aşırı olmaya iten sebepleri doğup büyüdüğü şehirden başlayarak araştırmaya çalıştıklarını belirten Kiriş, soyadı Wilders olan neredeyse herkes ile görüştüğünü ama hiç kimsenin de akrabalık konusunda kabule yanaşmadığını dile getirdi.

Wilders’ın annesini de aradığını ama bulamadığını söyleyen Kiriş, “Wilders’ın büyüdüğü kent olan Venlo’da ne kadar benzer soyadını taşıyan varsa hepsi ile konuştum ama hiç biri Wilders ile akraba olduklarını kabul etmedi. Bu ilginç. Aynı soyadını taşıyan bu kadar kişi var ama hiç biri de akraba olduğunu kabul etmedi. Bence insanlar akrabalıklarının bilinmesini istemediler. Onunla özdeşleşmek istemiyorlar demek ki.” değerlendirmesinde bulundu.

Filmde ayrıca Wilders’ın bugünkü ruh hali ile siyasal duruşunu da mercek altına almaya çalıştıklarına da dikkat çeken Kiriş, bu çerçevede bir psikologla yaptıkları görüşmede ilginç tespitlerin yapıldığını belirtti.

Demokrasinin bekçiliğini yaptığını iddia eden Wilders’ın partisinde tam tersine demokratik olmayan bir yönetimin mevcut olduğunu da saptadıklarını kaydeden Kiriş, bu durumun tek başına bile onun ne kadar yapay olduğunu gözler önüne sermeye yettiğini söyledi. Wilders gibilerin konuşma özgürlüğünü öne sürerek insanları sürekli rencide ettiklerini anlatan Kiriş, ayrıca yaptıkları filmde az da olsa özgürlüğün sınırlarının ne olması gerektiğine de dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi. Kiriş, hazırlanan filmin DVD’sini aynı zamanda Wilders’a da gönderdiklerini ama herhangi bir tepki almadıklarını anlattı.

İnternet ortamında seyredilebilen 25 dakika uzunluğundaki ‘Tegenfilm’ (Karşı Film) adlı belgesel, önümüzdeki pazartesi günü ise Mtnl adlı televizyon kanalında yayınlanacak. [Yasin Yağcı-Lahey]geert wilders tegenfilm ersin kiris
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top