iPhone 6 1gb 728x90
Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

asi.jpgHollanda'da her yıl ücretsiz olarak yapılan 'Grip aşısı' yaş oranı yaşlılar için 65'ten 60'a düşürüldü. Ülkedeki yaşlı nüfusun daha sağlıklı kalması için erken grip aşısına gerek duyulduğunu bildiren Devlet Halk sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM) müdürü Roel Coutinho, 'grip salgınından korunmak için grip aşısını yaptırmaktan daha iyi ne olabilir ki' dedi. Zamanında önlem alınmayan Grip virüs'ün bir süre sonra tehlikeli kronik hastalıklara yol açtığını söyleyen Coutinho, yeni önlem sayesinde insanlar grip tehlikesinden daha iyi korunmuş olacağını ifade etti. "Bazı insanlarda, 'ara sıra Grip hastalığı vücuda iyi gelir' gibi yanlış bir kanaat vardır" diyen Roel Coutinho, "kış mevsiminde insanlar, Grip virüsünden korunmaları için kesinlikle Grip aşısı olmalıdır" dedi.

Hollanda'da her yıl kış aylarında ortalama on kişiden biri grip'ten etkilenebiliyor. 60 yaş ve üstü olanlarda grip salgını daha sonra akciğer iltihabı, kalp ve damar hastalığı, akciğer rahatsızlığı, şeker ve böbrek hastalıklarına yol açabiliyor. Grip hastalığı nedeniyle Hollanda'da her yıl ortalama 20 bin kişi hastaneye başvurmak zorunda kalıyor. Bunlardan 200 ila 1000 kişisi grip salgını yüzünden hayatını kaybediyor. Resmi rakama göre, bir yıl içinde 1 milyon 600 bin kişi grip'ten etkilenebiliyor.

Grip aşısıyla kışta güvende olun
Grip aşısı, gribe yakalanma riskini azaltır. Grip aşısı yaptıranlar, daha az hastalanmakla beraber ilerde meydana gelebilecek tehlikeli kronik hastalıklardan korunmuş olurlar. Grip aşısı, insan bedeninde (Antikor) hastalıklara karşı koruycu bir madde üretir. Bu maddeler, vücuttaki Grip virüsünü etkisiz hale getirerek daha sonra yok eder.

Her yıl Grip aşısı
Grip'ten etkilenen kişiler, her yıl yeni bir Grip aşısı yaptırmak zorunda. Her yıl farklı bir Grip salgını ortaya çıkması nedeniyle, insanlar sürekli yeni grip aşısı yaptırması gerekir. Ekim, kasım ve aralık ayında, 60 yaş üstü olanlar ile kronik hastalı kişiler, ev doktoru vasıtasıyla Grip aşısı olmaları için davet edilir. Ekim ile kasım ayları ortalarında Hollanda'da yaklaşık 3 milyon 700 bin kişi Grip aşısı olur.

Grip'le ilgili gerçekler
- Grip, hızlı şekilde bulaşıcı bir tür virüs hastalıktır. Öksürük, hapşırık, konuşma ve tokalaşma sırasında kişiden kişiye bulaşıyor.
- Grip salgınına yakalanan bir kişi, ilk üç gün sonra vücuttaki titreşmeyle birlikte ateşi yükselir. Birkaç saat sonra kişide baş, damar (kol / bacak kısmı) ve boyun ağrısı yanısıra öksürük meydana gelir.
- Grip virüsü, genelde her yıl kış aylarında meydana gelen bir hastalıktır. Her yıl biraz daha farklı olan Grip, ekim ayı ile mart ayı arasında varlığını sürdürür.
- Grip aşısı olan kişide, ilk günde aşının yapıldığı kolda hafif bir ağrı ile birlikte kızarmışlık ve şişkinlik meydana gelebiliyor.

Bu konuda daha geniş bilgi için web sitemizi ziyaret edin: www.rivm.nl/griepprik
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top