Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

London_Big_Ben_M.jpgİngiltere'de süresiz oturma izni olanlarla veya ingiliz vatandaşlarıyla evli kişiler ya da evlenecekler, bugünden itibaren ülkeye temel ingilizceyi bilmeden giremeyecek. Türk vatandaşlarını da kapsayan ve bugün yürürlüğe giren uygulamayla Londra hükümeti, entegrasyonu hızlandırmayı, sahte ve anlaşmalı evliliklerin önüne geçmeyi amaçlıyor. İngiltere'ye evlilik yoluyla gideceklerden İngilizce bilme şartı aranacak. Yürürlüğe giren yasa tasarısı ile sadece aile birleşimi yoluyla eş başvurusunda bulunanlarda İngilizce bilme zorunluluğu olacak.

Farklı vize türleriyle İngiltere gelenlerde dil şartı aranmazken, AB dışından İngiltere'ye evlilik vizesiyle gelecek kişiler, evlilik başvurusu yaptıkları zaman, Toefl benzeri sınavlardan birine girerek temel İngilizce bilgileri ölçülecek.

Sınava giren kişiler, evlilik vizesi başvurusu yaptıkları sırada, girdikleri sınav sonucunu da başvuru belgelerine eklemek ve vizeyi almak için temel İngilizceyi bildiklerini ispat etmek zorunda olacaklar.

İngiltere'de Ankara Anlaşması kapsamında vize alan ve yaşayan çok sayıda Türk bulunuyor. Ankara Anlaşması çerçevesinde 1 ya da 2 yıllık vize türüne sahip kişiler ise eşlerini İngiltere'ye getirmek istediklerinde İngilizce bilmeleri ve İngilizce sınavına girmeleri gerekmeyecek.

Ancak Ankara Anlaşması vizesine sahip olup, dört yıl sonra süresiz oturma izni alan kişilerin, süresiz oturma izni aldıkları için eşlerinin İngilizce bilme zorunluluğu geçerli olacak.
Yeni uygulamanın İngiltere'de yüksek lisans eğitimi haricinde İngilizce eğitimi almakiçin ülkeye gelecek öğrenci sayısını azalyması bekleniyor.

Öte yandan geçen hafta AB dışı ülkelerden alınacak nitelikli göçmen işçi kotası beşte bir oranında düşürüldü. Nitelikli işçi alımı, gelecek yılla birlikte yılda 21 bin 700 kişi ile sınırlı tutulacak.

Şirketler tarafından bir başka ülkeden çalışmak üzere İngiltere'ye getirilen işçiler ise yılda 40 bin sterlinden fazla kazanıyorlarsa sınırlamaya dahil olmayacak.
İngiltere'de Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyon hükümeti, yasadışı göçü ve ülkeye göçmen akışını önlemeyi, ayrıca net göçmen sayısını 1990'lı yıllardaki düzeyine çekmeyi amaçlıyor. Samanyolueuu
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top