Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

İngiliz Daily Telegraph gazetesi muhabiri Richard Spencer İstanbul'da Suriyeli bir umut taciriyle görüşmesini kaleme aldı. Suriye'den gelip Türkiye üzerinden Yunanistan ve İtalya'ya gitmek isteyen mültecilere para karşılığı yardım eden Ebu Mahmut, Spencer'a eskiden Halep'te doktorluk yaptığını söyledi.

İşte Daily Telegraph muhabirinin makalesinden Ebu Mahmut'un anlattıkları:
- Bu işten sadece bu ay 100 bin dolar para kazandım. Ancak yaşamım kolay değil. İşe ilk önce Mersin'de başladım. Orada aldığım tekneye İtalyan sahil güvenlik ekipleri el koydu. Her mülteciden 5 bin dolar para almıştım. Bu sayede zarar etmedim ama Interpol tarafından arandığımı duyunca oradaki işi bırakarak İstanbul'a geldim.

2 YILDA 10 BİN İNSAN GÖNDERDİM
- İki yılda İtalya ve Yunanistan'a 10 bin insan gönderdim. Gönderdiğim botların hiçbiri batmadı.

DOKTOR OLDUĞUM İÇİN İNSANLAR BANA GÜVENİYORDU
- İlk başlarda kimseden komisyon almıyordum. Ancak paraya ihtiyacım vardı. Bu yüzden komisyonla bu işi yapmaya karar verdim. Doktor olduğum için de insanlar bana güveniyordu.

- Avrupa Birliği tüm kapıları kapatsa bile bu insanlar tünel kazarak da olsa oraya geleceklerdir. O zaman neden mültecileri BM kanalıyla kabul etmiyorlar?

- Halep'te iki taraf da beni düşman gibi görüyordu. Muhaliflerin yaralılarını tedavi ettiğim için Esad'ın askerleri beni yakalamak istiyordu. Benim Esad yanlısı olduğumu düşünen muhalifler de peşime düşmüştü.

TÜRKİYE YOLCULUĞUNDA TEKNEMİZ BATTI, 11 SAAT YÜZDÜM
- Ben de iki kuzenimi alarak botla Türkiye'ye gelmeye karar verdim. Türkiye yolculuğunda teknemiz battı. Kadın ve çocuklar gözümün önünde denizde kayboldu. Ben kuzenimle 11 saat yüzerek karaya ulaştım.

- 11 yaşındaki oğlumu da bir arkadaşımla Hollanda'ya gönderdim. Bir mülteci Almanya'ya ulaşmak için 2 bin euro, İsveç ve Norveç gibi kuzey ülkelerine gitmek için 4 bin euro vermek zorunda. Yunanistan'a geçmek ise bin 100 dolar.

- İstanbul'da müşteri bulan, onlara malzeme tedarik eden, kıyıya kadar mültecileri götüren 15 elemanım var. Bazı rüşvet verdiğimiz çeteler de var.

Makaleyi kaleme alan Richard Spencer ise izlenimlerini şöyle anlatıyor:
"Mülakatımız saatlerce sürdü. Çünkü onun üç cep telefonu sürekli çalıyor. Buluştuğumuz kafede yaptığı işi gizlemiyor. Garsonlar onun umut taciri olduğundan haberdar. Arayanlardan bazıları 'müşteriler', bazıları ise aracılar.

Telefonda aracı bir kişi kendi yolladıkları otobüsteki mültecilerin polise yakalandığını anlatıyor. Ebu Mahmut ise kendinden emin bir şekilde 'İstanbul'da bir gece bile kalmayacaklar. Onları tekrar göndereceğim' diye güvence veriyor. Arayan bir başka kişi Ebu Mahmut'tan kendisini Yunanistan'a götürmesini istiyor.

Ebu Mahmut ise daha önce Avrupa'ya yolladığı telefondaki kişinin ağabeyinden bahsederek "Abin bana bin 100 dolar ödeme yapmadığı sürece olmaz" diyor. Ebu Mahmut aslında kendi ismi değil. Interpol aradığı için 4 aydır bu takma ismi kullanıyormuş."
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top