Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Yunan bankaları son tartışmaların ardından artan depozito çıkışı nedeniyle acil durum fonuna daha ciddi ihtiyaç duyuyor.

Yunan bankaları, konuya yakın 3 kaynaktan alınan bilgilere göre kredi çıkışının hızlanması ile birlikte, Merkez Bankası Başkanı Yannis Stournaras'ı ek acil durum sermayesi arama konusunda sıkıştırıyor.

İsmini açıklamayan kaynaklar, Yunanistan ve Euro Bölgesi kreditörleri arasndaki kurtarma planı görüşmelerinin dün akşam sonuçsuz kalmasının ardından depozito çıkışının arttığını belirtti. Yunan bankaları hali hazırdaki acil durum fonlarını bitirmeye yaklaşırken, Stournaras yarın Frankfurt'ta Avrupa Merkez Bankası (AMB) Yönetim Kurulu'ndaki mevkidaşları ile bir araya gelecek.

Fon bulmak için yatırımcılardan yardım alamayan bankalar, ülkenin Euro Bölgesi'ndeki geleceği noktasındaki belirsizliğin sürdüğü ve para çıkışının önlenmesi için sermaye kontrollerinin gündeme geldiği bir ortamda depozito sıkıntısı yaşıyor. Bankalar AMB'nin onayını gerektiren ve Yunanistan MB tarafından sağlanan Acil Durum Likidite Yardımı (ELA) ile ayakta turmaya çalışıyor. Şu anda 65 milyar euro bulunan ELA havuzu, likidite sıkıntısını gidermek için geçici bir tedbir olarak bankalara sağlanıyor.

Yunanistan MB sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Yunan gazetesi Kathmierini geçen haftaki haberinde Ocak ayı ve Şubat başındaki depozito çıkışının 15 milyar euroyu bulduğunu aktarmıştı. [BloomBergHT]
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top