Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

alanya-yabancilar-ev-aliyor.jpgAntalya'nın Alanya İlçesi'nde Mütekabiliyet Yasası kapsamındaki ülkelerin listesinin yayınlanmasından sonra, günde ortalama 30 yabancı tapu sahibi oluyor. Türkiye'den mülk satın alan yabancıların yaklaşık 4'te 1'inin tercih ettiği ilçede 21 Mayıs 2012 tarihinden bu yana başvuruda bulunan yaklaşık 600 yabancı yatırımcının tamamı 1 ay içerisinde tapularını alabilecek.

Yabancıların, Türkiye'den en çok taşınmaz edindikleri ilçelerin ilk sırasında yer alan Alanya'da Mütekabiliyet Yasası kapsamında bulunan ülkelerin listesinin yayımlanmasıyla birlikte tapu işlemlerinde de yüzde 60 oranında artış oldu. Yabancıya mülk satışının 21 Mayıs 2012 tarihinde durdurulmasına rağmen yabancıların tapu başvurularını alan Alanya Tapu Sicil Müdürlüğü, günde yaklaşık 30 yabancının tapusunu vermeye başladı.

Alanya Tapu Sicil Müdürü Çetin Özdemir, daha önce 60 ülkenin yer aldığı listenin, yabancılara mülk satışının önünü açan yasa ile birlikte 180 ülkeye çıktığını söyledi. Yabancılara mülk satışının başlamasıyla birlikte ilçedeki işlem hacminin de yüzde 60 oranında arttığını belirten Özdemir, "2.5 aydır 600'e yakın işlem birikti. Başvuruları bu sürede kabul ettik. Ege Ordu Komutanlığı ile yazışmalarımızı yaptık. İlgili mülkün, askeri güvenlik bölgesi içerisinde kalıp kalmadığı konusundaki yazılarımızı alarak dosyalarımızda biriktirdik. Yabancılara mülk satışının açılmasıyla birlikte başvuru dosyalarının işlemlerine de başladık. Alanya'da işlem sayısı önümüzdeki günlerde daha da artacak" diye konuştu.

Yabancılara mülk satışı konusunda 6 Ağustos 2012 tarihinde yayımlanan genelge uyarınca, bundan sonra 1 kişinin alabileceği arazinin 30 hektarı geçemeyeceğini dile getiren Özdemir, "Boş arazi alanlar 2 yıl içerisinde proje üretmek zorunda. Bu süre içinde proje uygulamaya konulmazsa ilgili taşınmaz Mal Müdürlüğü tarafından tasfiye edilecek" dedi.

BİTMİŞ 20 BİN KONUT VAR
Alanya'dan mülk satın alan yabancı oranının, Türkiye'de mülk satın alan yabancıların yaklaşık 4'te 1'ini oluşturduğunu belirten Alanya Emlak Komisyoncuları Derneği (ALEKOD) Başkanı Kerim Balıktay ise ilçede altyapısı ve çevre düzeniyle tam anlamda bitmiş 20 binden fazla konut bulunduğunu kaydetti.

Alanya'da halen şu ülke vatandaşlarının gayrimenkulü var: Almanya, Danimarka, Hollanda, İrlanda, Norveç, İngiltere, Rusya Federasyonu, Belçika, İsveç, Finlandiya, Litvanya, Avusturya, Ukrayna, K.K.T.C, ABD, Fransa, Polonya, İsviçre, Avustralya, Estonya, İtalya, Letonya, Gürcistan, Slovenya, Kanada, İspanya, Macaristan, İran, Portekiz, Moldova, Lüksemburg, Makedonya, Yunanistan, İzlanda, Bosna-Hersek, Japonya, Yeni Zelanda, Sırbistan ve Karadağ, Kırgızistan, Norfolk Adaları, Brezilya, Kazakistan, Hırvatistan, Tunus, Fas ve Özbekistan.
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top