Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

TÜRKİYE'de ilk defa Antalya'nın ev sahipliği yaptığı Expo 2016 Antalya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı görkemli törenle açıldı.

Turizm kenti Antalya'nın 22 Kasım 2011 tarihinden bu yana hazırlandığı Expo 2016 Antalya, devletin zirvesinin katıldığı törenle kapılarını açtı.

Aksu İlçesi'nde oluşturulan 1120 dekarlık sergi alanında 6 ay açık kalacak Expo 2016 Antalya'nın kongre merkezindeki açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski bakanlar Mehdi Eker ve Hayati Yazıcı, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, milletvekilleri, Expo'ya katılan 52 ülkeden yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler, belediye başkanları ve davetliler katıldı.

Türkiye'nin en büyüğü 6 bin 500 kişilik kongre merkezindeki tören, İstiklal Marşı ve katılımcı ülkelerin bayrak töreniyle başladı

Sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Vatan Şaşmaz'ın yaptığı gecede, AIPH Başkanı Bernard Oosterom, BİE Genel Sekreteri Vincente Loscertales, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO Antalya Ajansı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları
"Bu projeyi başından beri milli bir proje olarak gördük. Bundan 5 ay önce burada dünyanın en gelişmiş ülkelerinin liderlerini ağırladık. G20 Antalya Zirvesi en başarılı zirve olarak tarihe geçti. 2003 yılında 21 milyon hektar olan orman varlığımızı 2015 yılı sonunda 22 milyon hektara çıkardık.

Dünyayı samimi davranmaya davet ediyorum. BM Çölleşmeyle Mücadele konusundaki programa Ankara'da ev sahipliği yaptık. İnşallah Antalya Bildirgesi'ni dünyaya hediye ederiz. Biz Expo 2016 Antalya'yı kalıcı kılan bir temel attık. Artık burada önemli bir hareket merkezi olacak."

"Bugün açılışını yaptığımız EXPO için çiçek ve çocuk temasını tercih ettik. Çocuklarla çiçekler arasındaki saflık ve masumiyet ilişkisi bu sergi için bizimde ilham kaynağımız oldu. Tabiat bize gelecek nesillerden emanet."Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;
Sergimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan benim de şehrim olan Antalya'dayız.

27-29 Mayıs ayı içersinde en az gelişmiş ülkeler toplantısını Antalya'da gerçekleştireceğiz.

İnsanoğlu topraktandır ve yine toprağa dönecektir. Toprağa değer veren insan kendisine değer veriyor demektir.

Çevrenin ve iklimin bize Allah'tan emanet bizim de gelecek nesillere bırakacağımız emanet olacağını bilmemiz gerekiyor.

EXPO 53 katılımcı ülke ile global bir çevre şölenine dönüştü. Özgün projeler, çalışkan bir ekip ve cömer bir ödenek bizlerle birlikte oldu. EXPO'lar çok geniş kitlelere hitap etmektedir.

Katılımcı ülkeler için de kendilerini tanıtma fırsatı EXPO ile gerçekleşmektedir. Çocuk ve çiçek ne güzel bir tema. Çocuklarımızı birer çiçek gibi gelecek nesillere yetiştireceğiz. Burada 6 ay boyunca bio çeşitlilik gibi konular ele alınacak, çözüm yolları aranacak.

EXPO 2016 Antalya'da her ülke kendi bahçecilik kültürünü paylaşacak. Antalya'nın endemik bitkiler ile yıldızı giderek parlıyor. Antalya EXPO alanı, EXPO sonrasında da hizmet verecek.

Antalya çok köklü bir şehirdir. Buraya yolu düşen herkes kendisinden bir şey bulacaktır. Antalya Akdenizin ve Türkiye'nin bir göstergesidir. Büyük medeniyetlerle dolu tarihimiz ve Cumhuriyetmiz ülkemizi güçlü kılıyor. Türkiye'nin demokrasisi milli iradeye dayanmaktadır.

Her canlının hukukunu korumak esastır. Çocuklarımızın hukukunu da koruyacağız, çiçeklerimizin de. Tabiatla uygun bir şekilde hayatımızı devam ettirmek gerekir. Bütün hedefimiz, huzurlu bir geleceği hep birlikte açmaktır. Anahtar EXPO 2016'dır.

Dünya günlük çıkarları merkeze alan bir gözle bakmıyoruz. Çatışmalar, güç, doğal kaynakların kullanımı.. Ayrım gözetmeksizin aynı şekilde bakıyoruz. Türkiye insani onurun en güçlü savunucusudur. Üzülerek ifade ediyorum ki Türkiye insanlık onurunu korumakta yalnız bırakılmaktadır. Tek başımıza kalsak da bunu korumaya devam edeceğiz. Antalya 2016 EXPO'sunun ülkemiz, insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bugüne kadar 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturduk. 2003 yılında 21 milyon hektar olan orman varlığımızı 2015 yılı sonunda 22 milyon hektara çıkardık.Türkiye 12 bin bitki türüne ev sahipliği yapıyor.

İklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda dünya samimi davranmalı.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top