Son Haberler:
Bursanın melekleri podyumda -- "Bursa'nın Sıra dışı tasarımlarıyla tanılan Modacısı Dilek Kocakuşak'ın tasarımlarının ..."
Hollanda'da 'Canavar Kamyon' Faciası: 3 ölü, 15 yaralı -- "Hollanda’da ‘monster truck’ (canavar kamyon) festivali felaketle bitti. Dev aracın ..."
Gekas 2 - Fenerbahçe 0 -- "Fenerbahçe, ligin zirvesine çıkmak için gittiği Ege'de yerle bir oldu. Emenike'nin ..."
Galatasaray 2 - Sivasspor 1 -- "Son günlerde sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray Sivasspor karşısında aldığı 2-1'lik ..."
A1 otoyolunda İskender Aydınal'dan ölüm hamlesi -- "Önüne çıkan araçtan kurtulmak isterken kontrolü kaybeden ve otoyol kenarındaki ağaçlara ..."
Hollanda, Işid'e karşı Irak'a 6 savaş uçağı gönderecek -- "Hollanda hükümeti, Irak'ta IŞİD'le mücadele için 6 adet F-16 savaş uçağı gönderecek. ..."
IŞİD’e katılanların pasaportları iptal edilecek -- "Almanya, IŞİD’e katılanlara karşı sert önlemler almak için harekete geçti. Dönenler 24 ..."
Neden kurutulmuş bezelye tüketmeli? -- "Taze bezelye bulunmadığında ya da daha nişastalı, daha sert aromalı bir baklagiller ..."
Almanya’da en çok BMW çalınıyor -- "Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, hırsızların en sevdiği ve çaldıkları otomobilin ..."
Galatasaray puan kaybetmeye devam ediyor: 2-0 -- "Sezona 4. yıldız paralosıyla başlayan Galatasaray, geçen hafta Eskişehir'e evinde 2 puan ..."
facebook_bilgiler.jpgFacebook'un 24 yaşındaki kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Davos'ta yaptığı konuşmada bu yıl Facebook'un platform içerisinde lokasyon bazlı uygulamalar geliştireceklerini söylemesi ile birlikte Facebook bilgilerimiz satılacak mı sorusu akıllara geldi ?

Aslında Facebook'a bir reklam veren olarak girdiğinizde zaten anahtar kelimenize göre spesifik kitlelere ulaşabiliyorsunuz.Eğer ücretlendirmeyi kabul ederseniz reklamınız sadece bu kitleye gözüküyor ve reklamınızı sadece onlar görüyor.Dolayısı ile Facebook zaten bilgilerinizi kullanarak para kazanıyordu.

***Kayıt Esnasında Bilgileri Vermeyin***

Fakat bu sistem içinde Facebook üyelerinin cinsiyeti, yaşı, cinsel tercihi, siyasi ve dinî görüşü, eğitim durumu ve çalıştığı işyerleri gibi kayıtta verilen bilgileri analiz ediyor.Yani eğer bu bilgileri sayfanızın başka bir yerine bir not olarak kendiniz eklerseniz,hem sayfanıza giren kişiler bu bilgileri öğrenir hem de Facebook reklam ağından sıyrılmış olursunuz.

***Facebook Türkçe Engeline Takılıyor"

Bunun yanında üye olduğunuz grupların yapısını dil problemi nedeni ile Facebook tam olarak analiz edemediği için grupların bilgisini reklam ağında kullanamıyor.Burada şöyle bir sorun var;örneğin üye olduğunuz grubun ismi "Helal Olsun Sana Tayyip Erdoğan!!!".Burada Türkçenin inceliği var,yani hem Tayyip Erdoğan'a bahsi geçen konuda katılanlar sevgi gösterisi olarak grubu kurmuş olabilirler,hem de tepki olarak kurulmuş olabilir.Dolayısı ile sizin siyasi görüşünüz ile ilgili bir detaya bu bilgiden ulaşamaz.Bu inceliği Facebook'un sanal zekası çözemediği için sizin burada verdiğiniz bilgiyi reklam ağında kullanamıyor.


***Facebook'ta Görünmez Olun***

İki yıldır güvenlik açıkları ile kendinden söz ettiren Facebook,yine bir programlama hatası ile kullanıcılarının görünmez olabilmesini sağlıyor.

Eğer size bir kişiden mesaj gelmiş ama ne bu kişinin profiline tıklayabiliyor,ne de mesaja cevap verebiliyorsanız bu kişiyi görünmez olma açığını kullanıyor olabilir.
Bunu yapmak için,normal Facebook hesabınızdan işlemlerinizi yaptıktan sonra "Hesap Ayarları" bölümünden hesabınızı donduruyorsunuz.

Neden olarak ise kısa bir süreliğine dondurduğunuzu bir süre sonra geri geleceğinizi belirtiyorsunuz.
Hesabınız dondurulduğu takdirde arkadaşlarınızın listesinde görünmüyorsunuz.Aynı zamanda arkadaşlarınız sizi aradığında arama sonuçlarında da çıkmıyorsunuz.
Daha öncede gönderdiğiniz mesajlar üzerinden profilinize tıklama kısayolu da kayboluyor.Yani tam anlamı ile görünmez oluyorsunuz.

Dolayısı ile,arkadaş listenizdeki kimse sizi silemiyor,engelleyemiyor.
Facebook kullanımının düştüğü bir sırada tekrar hesabınızı aktif ederek kullanıma devam edebiliyorsunuz.
Tıpkı MSN kullanır gibi hesabınızı açıp belli bir süre sonra tekrar kapatıyorsunuz.


***127.000 Gruba Yönetici Olun***

Facebook bir başka programlama hatası ile Google Kayıtlarına göre 127.000 gruba yönetici olabilmenize olanak tanıyor.
Tek yapmanız gereken Google'da "There are no admins left in this group!" sorgusu ile arama yapmak.Çıkan grupların bir çoğunun yöneticiliği boş durumda.Gruba üye olduktan sonra yönetici olabiliyorsunuz.

Bu güvenlik açığı ile ilgili Aralık ayında Facebook yönetimine yolladığım uyarı sonucu site "There are no admins left in this group!" kelimesini sayfalarından çıkardı fakat Google kayıtları henüz yenilenmediği için Google üzerinden araştırma yapan kişiler bu gruplara girebiliyor.

Burada herhangi bir illegal yol yok. Facebook'un tüm üyelerine tanıdığı bir fonksiyonu daha profesyonelce kullanma söz konusu...

Facebook gizemleri ile kendinden söz ettirmeye daha uzun bir süre devam edecek gibi gözüküyor...
Yorumlar

Son eklenen haberler

Avusturya'da Türk’ün ev ilanı ...

Avusturya'da bir Türk ev sahibinin ilanı ülkede ...

+ View

Bursanın melekleri podyumda

Bursa'nın Sıra dışı tasarımlarıyla tanılan ...

+ View

Hollanda'da 'Canavar Kamyon' ...

Hollanda’da ‘monster truck’ (canavar kamyon) ...

+ View

Gekas 2 - Fenerbahçe 0

Fenerbahçe, ligin zirvesine çıkmak için gittiği ...

+ View

Galatasaray 2 - Sivasspor 1

Son günlerde sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray ...

+ View

Vpills Avrupa

Köşe Yazarları

12.02.2014

İmdat Yılmaz: Hocadan

İmdat yilmaz: Trabzonsporda gelinen noktada

+ View

04.02.2014

İbrahim

Taraftarı kandıran başkan Sezon başı forvet

+ View

02.09.2013

Trabzonspor'da Mustafa

Hani bir laf vardir atın yükünü eşeğe vurursan

+ View

22.08.2013

Batıdan Güneydoğu'ya 5

Güneydoğu hatıralarına kaldığımız yerden devam

+ View

27.05.2013

Batıdan Güneydoğu'ya 4

(Güneydoğu gezimize devam ediyoruz.)Ertesi gün

+ View

En çok okunan

Bursanın melekleri podyumda

Bursa'nın Sıra dışı tasarımlarıyla tanılan ...

+ View

A1 otoyolunda İskender Aydınal'dan ...

Önüne çıkan araçtan kurtulmak isterken kontrolü ...

+ View

Bulgar güzeli Semra Salif ...

Türk asıllı seksi manken Semra Salif, ...

+ View
Dokteronline.com - Afvallen

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top