Son Haberler:
Cumhurbaşkanı Erdoğan sert konuştu: Kafasını koparacağız -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı’nı kabülünde, FETÖ’nün tam anlamıyla ..."
Galatasaray'ın yeni transferi Nigel de Jong İstanbul'a geldi -- "Galatasaray'ın perinsip anlaşmasına vardığı Nigel de Jong sabah saatlerinde İstanbul'a ..."
1 milyon emekli ek iş yapıyor -- "Almanya’da aylığı yeterli olmayan bir milyon dolayında emekli, minijob olarak ..."
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Hollandalı Bakan Koenders'e tokat gibi cevap -- "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında Türkiye'nin Hollanda'nın içişlerine ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya seslendi: Yetti artık ya o ya biz -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda halka seslendi."
Fenerbahçe 1 puanı zor kurtardı: Fenerbahçe 3 - Kayserispor 3 -- "Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında evinde Kayserispor'la 3-3 berabere kaldı."
İslam düşmanı Geert Wilders'ten Hollanda'da camileri kapatma vaadi -- "Hollanda’da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki PVV, program taslağında ..."
Galatasaray, Akhisar'ı deplasmanda 3-1 yendi -- "Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Karabükspor'u son saniye golüyle geçen Galatasaray, ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'i bölemeyeceksiniz, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engellilerin kamu kurum ve kuruluşlarına ..."
Hartz IV sosyal yardımı alana sıkı kontrol -- "Almanya'da Hartz IV sosyal yardım alanların önümüzdeki dönemde daha sıkı kontrol ..."

facebook_bilgiler.jpgFacebook'un 24 yaşındaki kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Davos'ta yaptığı konuşmada bu yıl Facebook'un platform içerisinde lokasyon bazlı uygulamalar geliştireceklerini söylemesi ile birlikte Facebook bilgilerimiz satılacak mı sorusu akıllara geldi ?

Aslında Facebook'a bir reklam veren olarak girdiğinizde zaten anahtar kelimenize göre spesifik kitlelere ulaşabiliyorsunuz.Eğer ücretlendirmeyi kabul ederseniz reklamınız sadece bu kitleye gözüküyor ve reklamınızı sadece onlar görüyor.Dolayısı ile Facebook zaten bilgilerinizi kullanarak para kazanıyordu.

***Kayıt Esnasında Bilgileri Vermeyin***

Fakat bu sistem içinde Facebook üyelerinin cinsiyeti, yaşı, cinsel tercihi, siyasi ve dinî görüşü, eğitim durumu ve çalıştığı işyerleri gibi kayıtta verilen bilgileri analiz ediyor.Yani eğer bu bilgileri sayfanızın başka bir yerine bir not olarak kendiniz eklerseniz,hem sayfanıza giren kişiler bu bilgileri öğrenir hem de Facebook reklam ağından sıyrılmış olursunuz.

***Facebook Türkçe Engeline Takılıyor"

Bunun yanında üye olduğunuz grupların yapısını dil problemi nedeni ile Facebook tam olarak analiz edemediği için grupların bilgisini reklam ağında kullanamıyor.Burada şöyle bir sorun var;örneğin üye olduğunuz grubun ismi "Helal Olsun Sana Tayyip Erdoğan!!!".Burada Türkçenin inceliği var,yani hem Tayyip Erdoğan'a bahsi geçen konuda katılanlar sevgi gösterisi olarak grubu kurmuş olabilirler,hem de tepki olarak kurulmuş olabilir.Dolayısı ile sizin siyasi görüşünüz ile ilgili bir detaya bu bilgiden ulaşamaz.Bu inceliği Facebook'un sanal zekası çözemediği için sizin burada verdiğiniz bilgiyi reklam ağında kullanamıyor.


***Facebook'ta Görünmez Olun***

İki yıldır güvenlik açıkları ile kendinden söz ettiren Facebook,yine bir programlama hatası ile kullanıcılarının görünmez olabilmesini sağlıyor.

Eğer size bir kişiden mesaj gelmiş ama ne bu kişinin profiline tıklayabiliyor,ne de mesaja cevap verebiliyorsanız bu kişiyi görünmez olma açığını kullanıyor olabilir.
Bunu yapmak için,normal Facebook hesabınızdan işlemlerinizi yaptıktan sonra "Hesap Ayarları" bölümünden hesabınızı donduruyorsunuz.

Neden olarak ise kısa bir süreliğine dondurduğunuzu bir süre sonra geri geleceğinizi belirtiyorsunuz.
Hesabınız dondurulduğu takdirde arkadaşlarınızın listesinde görünmüyorsunuz.Aynı zamanda arkadaşlarınız sizi aradığında arama sonuçlarında da çıkmıyorsunuz.
Daha öncede gönderdiğiniz mesajlar üzerinden profilinize tıklama kısayolu da kayboluyor.Yani tam anlamı ile görünmez oluyorsunuz.

Dolayısı ile,arkadaş listenizdeki kimse sizi silemiyor,engelleyemiyor.
Facebook kullanımının düştüğü bir sırada tekrar hesabınızı aktif ederek kullanıma devam edebiliyorsunuz.
Tıpkı MSN kullanır gibi hesabınızı açıp belli bir süre sonra tekrar kapatıyorsunuz.


***127.000 Gruba Yönetici Olun***

Facebook bir başka programlama hatası ile Google Kayıtlarına göre 127.000 gruba yönetici olabilmenize olanak tanıyor.
Tek yapmanız gereken Google'da "There are no admins left in this group!" sorgusu ile arama yapmak.Çıkan grupların bir çoğunun yöneticiliği boş durumda.Gruba üye olduktan sonra yönetici olabiliyorsunuz.

Bu güvenlik açığı ile ilgili Aralık ayında Facebook yönetimine yolladığım uyarı sonucu site "There are no admins left in this group!" kelimesini sayfalarından çıkardı fakat Google kayıtları henüz yenilenmediği için Google üzerinden araştırma yapan kişiler bu gruplara girebiliyor.

Burada herhangi bir illegal yol yok. Facebook'un tüm üyelerine tanıdığı bir fonksiyonu daha profesyonelce kullanma söz konusu...

Facebook gizemleri ile kendinden söz ettirmeye daha uzun bir süre devam edecek gibi gözüküyor...
Yorumlar

En çok okunan

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Hollandalı Bakan Koenders'e ...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında ...

+ View

Hartz IV sosyal yardımı alana sıkı kontrol

Almanya'da Hartz IV sosyal yardım alanların ...

+ View

Almanya’da Türkler tehdit altında

Firari FETÖ’cülerin sığınağı haline gelen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan sert konuştu: Kafasını koparacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı’nı ...

+ View

Galatasaray'ın yeni transferi Nigel de Jong İstanbul'a geldi

Galatasaray'ın perinsip anlaşmasına vardığı Nigel ...

+ View

1 milyon emekli ek iş yapıyor

Almanya’da aylığı yeterli olmayan bir milyon ...

+ View

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Hollandalı Bakan Koenders'e ...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında ...

+ View

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya seslendi: Yetti artık ya o ya ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Demokrasi ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top