Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

engin-altug-dunyagoz-hastanesi.jpgÜlkemizde 1 yıldır uygulanan bir yöntemle, renk körü olan kişilerin yüzde 97.5 oranında normal görmesi sağlanıyor. Renk körlüğü kalıtsal olabildiği gibi görme siniri, görme noktası ve göz tansiyonu gibi bazı göz hastalıkları sonucunda da oluşabiliyor.

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Op.Dr.Engin Altuğ ''Renk körlüğü insanın gözündeki bazı maddelerin eksikliğinden kaynaklanır. Şimdi İngiltere'de 1.5 yıl önce geliştirilen ve Türkiye'de 1 yıldır uygulanan sistem sayesinde, kalıtsal olan renk körlükleri de tedavi edilebiliyor. Hastalarımız kontakt lensleri taktıkları sürece renkleri görmeleri daha iyi bir hal alıyor.''

Renk körlüğü genetik

Renk körlüğünde genetik faktörün önemli olduğunu söyleyen Altuğ, ''renk körü olan bir ailede çocukların da muayenesinden geçirilmesi gerekmektedir'' diyor ve ekliyor, hastanın muayenesi yapılırken sadece görme keskinliğinin ölçülmesi yeterli değildir. Muayene esnasında hastaya renk, kontrast ve duyarlılık testleri uygulanarak görme keskinliği tespit edilmelidir.

Hastanın gözüne uygun lensin tespiti büyük önem taşır.


Muayeneden sonra renk körlüğü tespit edilen hastalara renk körlüğü deneme setinden lensler denemek için takılır. Gözde 20dk. kaldıktan sonra hastaya renk körlüğü tespit edilen levhalar tekrar okutulur. Hastanın hemen hemen bütün levhalrı okuduğu görülür.

Hasta memnuniyetini bildirince uygun lens renklerinden sipariş edilir. Hasta lensleri taktığpı sürece normal görmeye başlar bu işlem aynı gözlük gibidir. Lensleri çıkarınca renkleri eskisi gibi görür. Görme kusuru olan hastalar numaralı renk körlüğü lenslerini takabilirler. Aynı olay renk körlüğünü düzelten gözlüklerlede yapılabilir.

Renk körlüğü erkeklerde %8, bayanlar %05 olarak rastlanmaktadır.

Bu yeni lensleri uygulamanın faydaları nelerdir?

Renk körlüğü lensleri ile hastaların genel renk algılaması bu lensleri taktıkları sürece daha iyi olmaktadır. Hastalar renkleri daha parlak ve net görebilmekte, daha önce ayrımını yapamadığı renkleri seçebilmektedir. Trafik ışıkları ya da fren ışıkları gibi can güvenliğini yakından ilgilendiren ışıkları algılayabilmektedirler. Bu lensler insanların güvenlik içinde yaşamasını sağlamaktadır.

Bu tedavi yöntemini uygulamadan göz hekimlerimize detaylı bir muayene olmayı ihmal etmemelisiniz.

Bu lensler sayesinde insanlar çeşitli sektörlerde güven içinde çalışabilirler. Bu sektörler;

Taşıma sektörü;

•    Ordu; Pilot, teknisyenler ve araç kullananlar.
•    Sivil Havacılık; Pilot ve teknisyenler, hava kontrolörleri.
•    Denizcilik; Denizciler ve subaylar.
•    Demiryolları; Makinistler.
•    Toplu Taşımacılık; Otobüs, metro şöförleri.

Güvenlik sektörü;

•    Polis, Jandarma, Gümrükçüler, İtfaiyeciler ve Güvenlik Elemanları

Diğer sektörler;

•    Elektrik ve elektronk çalışanları.
•    Laboratuar; Teknisyenler, eczacılar.
•    Tekstil ve Baskı mesleğinde çalışanlar.
•    Boya ve Fotoğraf mesleklerinde çalışanlar.
•    Işıkçılar (Tiyatro, sinema, televizyon).
•    Ayırma işinde çalışanlar (Meyve, sebze ayıranlar).

http://www.dunyagoz.com
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top