Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

engin-altug-dunyagoz-hastanesi.jpgÜlkemizde 1 yıldır uygulanan bir yöntemle, renk körü olan kişilerin yüzde 97.5 oranında normal görmesi sağlanıyor. Renk körlüğü kalıtsal olabildiği gibi görme siniri, görme noktası ve göz tansiyonu gibi bazı göz hastalıkları sonucunda da oluşabiliyor.

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Op.Dr.Engin Altuğ ''Renk körlüğü insanın gözündeki bazı maddelerin eksikliğinden kaynaklanır. Şimdi İngiltere'de 1.5 yıl önce geliştirilen ve Türkiye'de 1 yıldır uygulanan sistem sayesinde, kalıtsal olan renk körlükleri de tedavi edilebiliyor. Hastalarımız kontakt lensleri taktıkları sürece renkleri görmeleri daha iyi bir hal alıyor.''

Renk körlüğü genetik

Renk körlüğünde genetik faktörün önemli olduğunu söyleyen Altuğ, ''renk körü olan bir ailede çocukların da muayenesinden geçirilmesi gerekmektedir'' diyor ve ekliyor, hastanın muayenesi yapılırken sadece görme keskinliğinin ölçülmesi yeterli değildir. Muayene esnasında hastaya renk, kontrast ve duyarlılık testleri uygulanarak görme keskinliği tespit edilmelidir.

Hastanın gözüne uygun lensin tespiti büyük önem taşır.


Muayeneden sonra renk körlüğü tespit edilen hastalara renk körlüğü deneme setinden lensler denemek için takılır. Gözde 20dk. kaldıktan sonra hastaya renk körlüğü tespit edilen levhalar tekrar okutulur. Hastanın hemen hemen bütün levhalrı okuduğu görülür.

Hasta memnuniyetini bildirince uygun lens renklerinden sipariş edilir. Hasta lensleri taktığpı sürece normal görmeye başlar bu işlem aynı gözlük gibidir. Lensleri çıkarınca renkleri eskisi gibi görür. Görme kusuru olan hastalar numaralı renk körlüğü lenslerini takabilirler. Aynı olay renk körlüğünü düzelten gözlüklerlede yapılabilir.

Renk körlüğü erkeklerde %8, bayanlar %05 olarak rastlanmaktadır.

Bu yeni lensleri uygulamanın faydaları nelerdir?

Renk körlüğü lensleri ile hastaların genel renk algılaması bu lensleri taktıkları sürece daha iyi olmaktadır. Hastalar renkleri daha parlak ve net görebilmekte, daha önce ayrımını yapamadığı renkleri seçebilmektedir. Trafik ışıkları ya da fren ışıkları gibi can güvenliğini yakından ilgilendiren ışıkları algılayabilmektedirler. Bu lensler insanların güvenlik içinde yaşamasını sağlamaktadır.

Bu tedavi yöntemini uygulamadan göz hekimlerimize detaylı bir muayene olmayı ihmal etmemelisiniz.

Bu lensler sayesinde insanlar çeşitli sektörlerde güven içinde çalışabilirler. Bu sektörler;

Taşıma sektörü;

•    Ordu; Pilot, teknisyenler ve araç kullananlar.
•    Sivil Havacılık; Pilot ve teknisyenler, hava kontrolörleri.
•    Denizcilik; Denizciler ve subaylar.
•    Demiryolları; Makinistler.
•    Toplu Taşımacılık; Otobüs, metro şöförleri.

Güvenlik sektörü;

•    Polis, Jandarma, Gümrükçüler, İtfaiyeciler ve Güvenlik Elemanları

Diğer sektörler;

•    Elektrik ve elektronk çalışanları.
•    Laboratuar; Teknisyenler, eczacılar.
•    Tekstil ve Baskı mesleğinde çalışanlar.
•    Boya ve Fotoğraf mesleklerinde çalışanlar.
•    Işıkçılar (Tiyatro, sinema, televizyon).
•    Ayırma işinde çalışanlar (Meyve, sebze ayıranlar).

http://www.dunyagoz.com
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top