Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

ofis-kadin-hareketler.jpgÇalıştığınız süre zarfında formda kalmanız mümkün! İş yerinde yemek molaları dışında, bazılarımız bu zamanlarda bile yerlerinden kalkmadan 9-6 çalışıyorlar. Yoğun iş temposundan kaynaklanan hareketsizliğimize bir de stres eklenince kilo almamak elde değil. Boş durduğumuz için yemeğe saldırıyoruz. Bu nedenle su içsek bile yanımıza kar kalıyor. Peki iş yerinde kalori yakmamız mümkün mü derseniz? Bu sorunun cevabı evet!

İşte iş yerinde kalori yakmak için uygulayabileceğiniz teknikler;

Dizleri kaldırın!
Uzun süre boyunca hiç kalkmadan yerimizde oturduğunuz oluyordur. Bu sırada kalori yakmak için yer varsa masanızın altında dizlerinizi kendinize doğru çekip uzatın. Eğer yok derseniz sandalyenizi boşluğa doğru çevirip bunu yapabilirsiniz.

Karın kaslarını çalıştırın!
Oturuken ya da ayaktayken karın kaslarınızı iyice gerin ve sıkın bunu kimse anlamayacaktır.

Topuklu ayakkabı giyin!
Çılgınca gelebilir ama işe yarıyor. Topuklu ayakkabı giymek baldırlarınızı şekle sokmakla kalmaz aynı zamanda, yürürken daha fazla kasınızın çalışmasını sağlar. Böylelikle daha fazla kalori yakarsınız. Fakat bunların rahat olması çok önemli. Eğer rahatsız ve yürüyemeyeceğiniz bir ayakkabı seçerseniz yerinizden hiç kalkmak istemezsiniz.

Yürüyün ve konuşun!
Konuşmanın fazla olduğu bir işiniz varsa bu sorunu, mikrofonlu kulaklıklardan ya da kablosuz telefonlardan alarak, sorunun yarısını çözmüş olacaksınız. Sorunun bir diğer kısmını ise telefon çalınca, ayağa kalkıp konuştuğunuz süre boyunca yürüyerek çözebilirsiniz.

Sakız çiğneyin!
Evet, sakız çiğneyin! Ne kadar kalori yakacağınız ise, sakı çiğnediğiniz zamanla alakalı.

Yönünüzü değiştirin!
Diyelim ki, tuvalete gideceksiniz, fakat bu yol üzerinde bir kahve içmek için mutfağa ya da arkadaşınızın masasına doğru ilerleyerek yolda ufak molalar verin. Unutmayın ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar karınıza...

Su için!
Kalori yakmanın en iyi yönlerinden biri de, su içmektir. Bu nedenle masanızda küçük bir şişe suyunuz daima olsun. Mümkünse küçük olanlarından alın ki, bittikçe doldurmak için yürüyün!

Öğle yemeğinizi masanızda yemeyin!
Öğle yemeğinizde yiyenlerdenseniz, kalori yakmayı unutun! Eğer mümkünse, yemekhaneye inin. Müsait değilseniz bile, müsait olduğunuz zaman yemeklerinizi yemekhanede yiyin. Böylece hem iş yoğunluğundan kafanız dağılmış olacak, hem de sağlıklı yiyecekler tüketmiş olacaksınız. [HThayat]

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top