Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Ajan filmlerinde gördüğümüz, kötü adamın bilgisayarına bir USB kolye takıp hack’lemek ve tüm bilgilerini çalmak tam anlamıyla gerçek oldu.

Samy Kamkar isimli genç önemli güvenlik sorunlarına karışmış durumda. Kamkar 2006’da MySpace’i ele geçiren virüsün ve diğer uçan drone’ların kontrolünü alabilen SkyJack isimli drone’un yaratıcı olarak biliniyor. Son projesi ise bir dakika içinde bilgisayarınızı tamamen ele geçirebilecek bir USB kolye.

Bu USB ilk bakışta zincir takılmış küçük bir devre gibi görünüyor. Üzerinde bir mikrobilgisayar bulunan USB kolye, PC’nize takıldığı anda sorunlar başlıyor.

Sırası ile yaptıkları:
- Kendini bilgisayarınıza bir mouse veya klavye gibi tanıtıyor.
- Eğer ağ güvenliğini kontrol eden bir programınız varsa, birkaç komut ile bu programların uyarılarını kapatıyor.
- Bilgisayarınızın firewall’unu (güvenlik duvarı) kapatıyor.
- DNS ayarlarınıza giriyor ve onları hacker’ı istediği bir adrese değiştiriyor. Böylece açtığınız her site, hacker’ın kendi istediği sahte bir versiyon ile değiştiriliyor ve bunu farketmeniz çok zor.
- Bilgisayarınızda bir arka kapı açıyor, böylece hacker istediği zaman uzaktan PC’ye erişebiliyor.
- Son olarak da açtığı tüm pencereleri kapatıyor, güvenlik duvarı ayarlarını eski haline getiriyor ve izlerini siliyor.

Bu sayede bir dakika içinde bilgisayarınız tamamen hacker’ın kötü amaçlarına açık hale geliyor. Her ne kadar videoda Mac OS X işletim sistemi kullanılmış olsa da, Kamkar USB kolyenin bir Windows veya herhangi bir Unix/Linux işletim sistemi için de aynı şekilde düzenlenebileceğini söylüyor. İşin kötüsü böyle bir güvenlik tehdidine karşı yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Dizüstü bilgisayarınızın başından, ev dışında kesinlikle ayrılmayın
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top