Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Güney Kore belki de dünyadaki en yüksek internet hızına sahip olabilir ancak görünüşe göre ciddi bir güvenlik sorunları var. En çok siber saldırıya maruz kalmak bunun bir örneği.

Millet Meclisi’nin Kamu Yönetimi ve Güvenlik Komitesi’nin üyesi olan Im Su-kyung, organizasyonun Cuma günü ortaya çıkan raporundaki bilgileri duyurdu. Güney Kore, 2011’den bu yılın Haziran ayına kadar olan dönemde hükümete karşı 114,035 siber saldırıya maruz kaldı.

Siber saldırı nedir?
“Siber saldırı” genel olarak hacker’lar tarafından, bilgisayar sistemlerine veya ağına zarar vermek ya da yok etmek için yapılan saldırılar olarak nitelendirilir.

Sürpriz olarak yapılan bu saldırıların neredeyse hiçbirinin Kuzey Kore IP’sine sahip olmadığı ortaya çıktı. Daha önce 2013 yılında Kuzey Kore’nin içinde bulunduğu üç saldırı, 2012’de ise sadece iki saldırı olmasına rağmen Güney Kore, Kuzey Kore’yi suçlu gösteriyor.

Bu saldırılar çözülebilecek mi?
En çok saldırıyı 8 binden fazla sayıda Dışişleri Bakanlığı’nın aldığı bu durum hakkında “Eğer devletle ilgili gizli bilgiler ortaya çıkarsa sonuç aşırı ağır olur. Bu durumun önüne geçmek için her şeyi yapmalıyız ve saldırıları durdurmalıyız.” diyen Su-kyung, çözümdeki zorluğun sebebini, gelen saldırı bilgilerinin birden fazla kaynak ve hedefe sahip olması şeklinde gösterdi. Sadece bir saldırı bile birçok farklı ülkeden geliyor gibi gözüküyor, hatta çoğunun merkezi Güney Kore olarak gözüküyor.

Bu saldırıların tarzlarında ise en çok "izinsiz gizli bilgilere erişim", "birey bilgisi sızdırmak" ve "yetki kazanma girişimleri" yer alıyor.[shiftdelete.net]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top