Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Güney Kore belki de dünyadaki en yüksek internet hızına sahip olabilir ancak görünüşe göre ciddi bir güvenlik sorunları var. En çok siber saldırıya maruz kalmak bunun bir örneği.

Millet Meclisi’nin Kamu Yönetimi ve Güvenlik Komitesi’nin üyesi olan Im Su-kyung, organizasyonun Cuma günü ortaya çıkan raporundaki bilgileri duyurdu. Güney Kore, 2011’den bu yılın Haziran ayına kadar olan dönemde hükümete karşı 114,035 siber saldırıya maruz kaldı.

Siber saldırı nedir?
“Siber saldırı” genel olarak hacker’lar tarafından, bilgisayar sistemlerine veya ağına zarar vermek ya da yok etmek için yapılan saldırılar olarak nitelendirilir.

Sürpriz olarak yapılan bu saldırıların neredeyse hiçbirinin Kuzey Kore IP’sine sahip olmadığı ortaya çıktı. Daha önce 2013 yılında Kuzey Kore’nin içinde bulunduğu üç saldırı, 2012’de ise sadece iki saldırı olmasına rağmen Güney Kore, Kuzey Kore’yi suçlu gösteriyor.

Bu saldırılar çözülebilecek mi?
En çok saldırıyı 8 binden fazla sayıda Dışişleri Bakanlığı’nın aldığı bu durum hakkında “Eğer devletle ilgili gizli bilgiler ortaya çıkarsa sonuç aşırı ağır olur. Bu durumun önüne geçmek için her şeyi yapmalıyız ve saldırıları durdurmalıyız.” diyen Su-kyung, çözümdeki zorluğun sebebini, gelen saldırı bilgilerinin birden fazla kaynak ve hedefe sahip olması şeklinde gösterdi. Sadece bir saldırı bile birçok farklı ülkeden geliyor gibi gözüküyor, hatta çoğunun merkezi Güney Kore olarak gözüküyor.

Bu saldırıların tarzlarında ise en çok "izinsiz gizli bilgilere erişim", "birey bilgisi sızdırmak" ve "yetki kazanma girişimleri" yer alıyor.[shiftdelete.net]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top