Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

AB ve EFTA ülkelerinde otomobil pazarı 2013 yılı aynı ayda yüzde 2 oranında arttı ve 1 milyon 81 bin adet düzeyine yükseldi.

Avrupa'da otomobil pazarı nisan ayında yüzde 2 oranında arttı.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) nisan ayı Avrupa ve Türkiye araç pazarı değerlendirmesi raporuna göre, AB (27) ve EFTA ülkelerinde otomobil pazarı 2012 yılı nisan ayında 1 milyon 602 bin adet iken, 2013 yılı aynı ayda yüzde 2 oranında arttı ve 1 milyon 81 bin adet düzeyine yükseldi.

Nisan ayında AB otomobil pazarında en sert düşüş gösteren ülke yüzde 27 ile Hollanda olurken, bu ülkeyi sırasıyla yüzde 21 ile İzlanda, yüzde 11 ile İtalya, yüzde 10 ile Letonya izledi. Nisan ayında en yüksek artış yüzde 143 ile Finlandiya'da gerçekleşti. Finlandiya'yı yüzde 31 ile Danimarka, yüzde 29 ile Norveç, yüzde 25 ile Bulgaristan, yüzde 22 ile Estonya ve Romanya takip etti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde otomobil pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 oranında azaldı ve 4,4 milyon adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye otomobil pazarı bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında arttı ve 171 bin adet oldu.

Avrupa'da ticari araç pazarı yüzde 4 arttı
2013 yılı nisan ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 oranında artan AB(27) ve EFTA ülkeleri ticari araç pazarı, 150 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

AB(27) ve EFTA ülkelerinde ticari araç pazarında nisan ayında, en fazla düşüş yüzde 20 ile İtalya'da gerçekleşti. Bu ülkeyi yüzde 16 ile İsveç, yüzde 14 ile Lüksemburg, yüzde 10 ile Letonya, yüzde 4 ile Fransa, yüzde 3 ile Avusturya ve Çek Cumhuriyeti ve yüzde 1 ile Polonya takip etti.

Öte yandan bu ayda en yüksek artış Finlandiya'da yüzde 105, Estonya'da yüzde 54, Yunanistan'da yüzde 36, Norveç ve İzlanda'da yüzde 31, İngiltere'de yüzde 30, Portekiz'de yüzde 24, Danimarka'da yüzde 22, Slovenya'da yüzde 16, Macaristan'da yüzde 13, Belçika'da yüzde 10 oldu.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 oranında azaldı ve 570 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 1 oranında azaldı ve 66 bin adet seviyesinde gerçekleşti.

Avrupa'da hafif ticari araçlar pazar 123 bin oldu
AB (27) ve EFTA ülkelerinde Nisan ayı hafif ticari araç satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6 oranında arttı ve 123 bin adet düzeyinde gerçekleşti. AB (27) ve EFTA ülkelerinde nisan ayı hafif ticari araç pazar verileri incelendiğinde, en fazla düşüşün yüzde 22 ile İtalya'da gerçekleştiği görüldü. İtalya'yı yüzde 13 ile İsveç, yüzde 12 ile Litvanya, yüzde 8 ile Lüksemburg izledi.

Öte yandan bu ayda hafif ticari araç pazarında en yüksek artış yüzde 67 ile İzlanda'da gerçekleşti, daha sonra sırasıyla yüzde 65 ile Estonya'da, yüzde 43 ile Yunanistan'da ve İngiltere'de, yüzde 32 ile Norveç'te, yüzde 24 ile Danimarka'da ve yüzde 21 ile Portekiz'de gerçekleşti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde hafif ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azaldı ve 470 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye hafif ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 1 onanında azaldı ve 55 bin adet düzeyine geriledi.

Ağır ticari araçlar pazarı Avrupa'da yüzde 3 daraldı

2013 yılı nisan ayında AB (27 Ülke) ve EFTA ülkeleri ağır ticari araç pazarı, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3 oranında azaldı ve 28 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde ağır ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında azaldı ve 28 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

Aynı dönemde Türkiye ağır ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 3 oranında arttı ve 11.610 adet oldu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top