Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

AB ve EFTA ülkelerinde otomobil pazarı 2013 yılı aynı ayda yüzde 2 oranında arttı ve 1 milyon 81 bin adet düzeyine yükseldi.

Avrupa'da otomobil pazarı nisan ayında yüzde 2 oranında arttı.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) nisan ayı Avrupa ve Türkiye araç pazarı değerlendirmesi raporuna göre, AB (27) ve EFTA ülkelerinde otomobil pazarı 2012 yılı nisan ayında 1 milyon 602 bin adet iken, 2013 yılı aynı ayda yüzde 2 oranında arttı ve 1 milyon 81 bin adet düzeyine yükseldi.

Nisan ayında AB otomobil pazarında en sert düşüş gösteren ülke yüzde 27 ile Hollanda olurken, bu ülkeyi sırasıyla yüzde 21 ile İzlanda, yüzde 11 ile İtalya, yüzde 10 ile Letonya izledi. Nisan ayında en yüksek artış yüzde 143 ile Finlandiya'da gerçekleşti. Finlandiya'yı yüzde 31 ile Danimarka, yüzde 29 ile Norveç, yüzde 25 ile Bulgaristan, yüzde 22 ile Estonya ve Romanya takip etti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde otomobil pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 oranında azaldı ve 4,4 milyon adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye otomobil pazarı bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında arttı ve 171 bin adet oldu.

Avrupa'da ticari araç pazarı yüzde 4 arttı
2013 yılı nisan ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 oranında artan AB(27) ve EFTA ülkeleri ticari araç pazarı, 150 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

AB(27) ve EFTA ülkelerinde ticari araç pazarında nisan ayında, en fazla düşüş yüzde 20 ile İtalya'da gerçekleşti. Bu ülkeyi yüzde 16 ile İsveç, yüzde 14 ile Lüksemburg, yüzde 10 ile Letonya, yüzde 4 ile Fransa, yüzde 3 ile Avusturya ve Çek Cumhuriyeti ve yüzde 1 ile Polonya takip etti.

Öte yandan bu ayda en yüksek artış Finlandiya'da yüzde 105, Estonya'da yüzde 54, Yunanistan'da yüzde 36, Norveç ve İzlanda'da yüzde 31, İngiltere'de yüzde 30, Portekiz'de yüzde 24, Danimarka'da yüzde 22, Slovenya'da yüzde 16, Macaristan'da yüzde 13, Belçika'da yüzde 10 oldu.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 oranında azaldı ve 570 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 1 oranında azaldı ve 66 bin adet seviyesinde gerçekleşti.

Avrupa'da hafif ticari araçlar pazar 123 bin oldu
AB (27) ve EFTA ülkelerinde Nisan ayı hafif ticari araç satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6 oranında arttı ve 123 bin adet düzeyinde gerçekleşti. AB (27) ve EFTA ülkelerinde nisan ayı hafif ticari araç pazar verileri incelendiğinde, en fazla düşüşün yüzde 22 ile İtalya'da gerçekleştiği görüldü. İtalya'yı yüzde 13 ile İsveç, yüzde 12 ile Litvanya, yüzde 8 ile Lüksemburg izledi.

Öte yandan bu ayda hafif ticari araç pazarında en yüksek artış yüzde 67 ile İzlanda'da gerçekleşti, daha sonra sırasıyla yüzde 65 ile Estonya'da, yüzde 43 ile Yunanistan'da ve İngiltere'de, yüzde 32 ile Norveç'te, yüzde 24 ile Danimarka'da ve yüzde 21 ile Portekiz'de gerçekleşti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde hafif ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azaldı ve 470 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye hafif ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 1 onanında azaldı ve 55 bin adet düzeyine geriledi.

Ağır ticari araçlar pazarı Avrupa'da yüzde 3 daraldı

2013 yılı nisan ayında AB (27 Ülke) ve EFTA ülkeleri ağır ticari araç pazarı, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3 oranında azaldı ve 28 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

2013 yılı ocak-nisan döneminde AB (27) ve EFTA Ülkeleri'nde ağır ticari araç pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında azaldı ve 28 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

Aynı dönemde Türkiye ağır ticari araç pazarı bir önceki yıla göre yüzde 3 oranında arttı ve 11.610 adet oldu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top