Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Turksat_3A.jpgTelevizyon kanalları 27 Ekim'den itibaren  üzerinden yayın yapacak. TÜRKSAT A.Ş, Genel Müdürü Özkan Dalbay, 27 Ekim 2008 saat 02.00'de televizyon kanallarının TÜRKSAT 3A üzerinden yeni frekanslarında yayına başlayacaklarını belirterek, "Müstakil uydu alıcılarıyla şifresiz kanalları seyredenler uydu alıcılarında otomatik tarama yapması gerekecek" dedi.

Yeni frekans listesi için buraya tıklayın.

Türkiye ilk milli uydu için düğmeye bastı
Dalbay, TÜRKSAT A.Ş'nin Gölbaşı'ndaki tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, uydu yayıncılığının yeni dönemiyle ilgili bilgi verdi.

TÜRKSAT 3A uydusunun 13 Haziran 2008'de uzaya fırlatıldığını ve testlerin ardından 18 Temmuz'da uydunun işletilmesine başlandığını belirten Dalbay, TÜRKSAT 1C uydusundaki yayınların hiçbir değişiklik yapılmadan TÜRKSAT 3A uydusuna aktarıldığını anlattı.

HD yayın için değişim
Dalbay, şunları kaydetti: "3A sahip olduğu yeni teknolojiler uydu yayıncılığımıza büyük bir güç kattı ve ülkemizin sahip olduğu uydu yayın kapasitemizi yüzde 50'nin üzerinde artırdı. TÜRKSAT 3A ile uydu yayıncılığı ile uydular üzerinden data ve internet transferinde ülkemiz artık çok daha güçlü, kapsama alanımızın büyümesiyle de dünya artık bizim için çok daha yakın.

TÜRKSAT 3A'nın yeni teknolojilerinden tam olarak faydalanmak, mevcudun çok daha üzerinde televizyon yayıncılığını hayata geçirmek, yüksek çözünürlüklü HD yayınların ve yayıncılığın önünü açmak, izleyicilerimizin hava koşullarındaki değişimlerden en az etkilenmesini sağlamak ve özellikle HD kanallar yayına girdiğinde bu problemi minimumda tutabilmek amacıyla 27 Ekim 2008 saat 02.00'de yeni bir yayın dönemine geçiyoruz. Böylece çok daha küçük antenlerle daha kaliteli yayın izlenebilecek."

Yeni dönemde yerel ve bölgesel TV kanallarının altyapı maliyetlerinin azalacağını, işletme ve uydu maliyetlerinin düşeceğini belirten Dalbay, TÜRKSAT uydularındaki televizyon kanalları yayınlarının Avrupa Yayın Birliği (EBU) standartlarında olacağını dile getirdi.

Uydu üzerinden yayın yapan televizyon kanallarının sinyallerinin birbirini bozmayacağını anlatan Dalbay, TÜRKSAT uydularında "paket yayın sistemine" geçileceğini vurguladı.

Uydu alıcılar yeniden ayarlanacak
"27 Ekim saat 02.00'de televizyon kanalları, TÜRKSAT 3A üzerinden yeni frekanslarında yayına başlayacak" diyen Dalbay, uydu alıcılarda televizyon kanallarının yeni frekanslarını ayarlamak için yapılması gerekenleri duyurmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Dalbay, konuya ilişkin olarak televizyon kanallarında bugünden itibaren bilgilendirici bir spot film yayınlanacağını ve izleyicilerin yeni frekansları ayarlamak için uydu alıcılarında yapmaları gereken işlemleri anlatan bir filmin de TÜRKSAT'ın tanıtım kanalı "Promo" üzerinden sürekli olarak yayınlanacağını ifade etti.

"Uydu alıcılarında otomatik aramanın nasıl yapılacağını" anlatan filmin göstereceği TÜRKSAT tanıtım kanalına "<STRONG>Merkez frekans: 12731, Polarizasyon:vertical, Sembol: 3333 ve FEC: 3/4</STRONG>"den ulaşılabileceğini vurgulayan Dalbay, şunları kaydetti:

"TV platformları üzerinden uydu alıcıları ile seyredenler herhangi bir ayar yapmayacak. Sadece müstakil uydu alıcılarıyla şifresiz kanalları seyredenler uydu alıcılarında otomatik tarama yapması gerekecek. Kablo TV abonelerinin de bir işlem yapması gerekmeyecek.

Son bir kaç yılda üretilmiş yeni uydu alıcılarda 'otomatik arama' özelliğinin açık konuma getirildiğinde TÜRKSAT Promo kanalı frekansından otomatik frekans bulma işlemi yapılacak. Bu alıcılarda 'otomatik arama' işlemi açıksa onların da arama işlemi yapması gerekmeyecek. Uydu alıcısı eski olanlar ise otomatik arama menüsü ile kanalları tarattığında yeni frekansları ile kanalları bulmuş olacak."

Bir soru üzerine, uydu yayınına çıkmak için kapasite bekleyen yerel ve bölgesel televizyonların yaklaşık 150 bin avro yatırım yapmak durumunda olduğunu bildiren Dalbay, televizyon kanallarının TÜRKSAT'ın paket yayına dahil olmaları durumunda "uplink maliyet katılım ücreti" alınacağını söyledi.

Dalbay, 27 Ekim'de tüm televizyon kanallarının yayında olacağını, belirtilen tarihten önce uydu alıcılarında değişiklik yapılmamasını istedi. Dalbay, uydu antenlerin açılarında bir değişiklik olmayacağını da vurguladı.

Yeni frekans listesi için buraya tıklayın.

 

Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top