Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Turksat_3A.jpgTelevizyon kanalları 27 Ekim'den itibaren  üzerinden yayın yapacak. TÜRKSAT A.Ş, Genel Müdürü Özkan Dalbay, 27 Ekim 2008 saat 02.00'de televizyon kanallarının TÜRKSAT 3A üzerinden yeni frekanslarında yayına başlayacaklarını belirterek, "Müstakil uydu alıcılarıyla şifresiz kanalları seyredenler uydu alıcılarında otomatik tarama yapması gerekecek" dedi.

Yeni frekans listesi için buraya tıklayın.

Türkiye ilk milli uydu için düğmeye bastı
Dalbay, TÜRKSAT A.Ş'nin Gölbaşı'ndaki tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, uydu yayıncılığının yeni dönemiyle ilgili bilgi verdi.

TÜRKSAT 3A uydusunun 13 Haziran 2008'de uzaya fırlatıldığını ve testlerin ardından 18 Temmuz'da uydunun işletilmesine başlandığını belirten Dalbay, TÜRKSAT 1C uydusundaki yayınların hiçbir değişiklik yapılmadan TÜRKSAT 3A uydusuna aktarıldığını anlattı.

HD yayın için değişim
Dalbay, şunları kaydetti: "3A sahip olduğu yeni teknolojiler uydu yayıncılığımıza büyük bir güç kattı ve ülkemizin sahip olduğu uydu yayın kapasitemizi yüzde 50'nin üzerinde artırdı. TÜRKSAT 3A ile uydu yayıncılığı ile uydular üzerinden data ve internet transferinde ülkemiz artık çok daha güçlü, kapsama alanımızın büyümesiyle de dünya artık bizim için çok daha yakın.

TÜRKSAT 3A'nın yeni teknolojilerinden tam olarak faydalanmak, mevcudun çok daha üzerinde televizyon yayıncılığını hayata geçirmek, yüksek çözünürlüklü HD yayınların ve yayıncılığın önünü açmak, izleyicilerimizin hava koşullarındaki değişimlerden en az etkilenmesini sağlamak ve özellikle HD kanallar yayına girdiğinde bu problemi minimumda tutabilmek amacıyla 27 Ekim 2008 saat 02.00'de yeni bir yayın dönemine geçiyoruz. Böylece çok daha küçük antenlerle daha kaliteli yayın izlenebilecek."

Yeni dönemde yerel ve bölgesel TV kanallarının altyapı maliyetlerinin azalacağını, işletme ve uydu maliyetlerinin düşeceğini belirten Dalbay, TÜRKSAT uydularındaki televizyon kanalları yayınlarının Avrupa Yayın Birliği (EBU) standartlarında olacağını dile getirdi.

Uydu üzerinden yayın yapan televizyon kanallarının sinyallerinin birbirini bozmayacağını anlatan Dalbay, TÜRKSAT uydularında "paket yayın sistemine" geçileceğini vurguladı.

Uydu alıcılar yeniden ayarlanacak
"27 Ekim saat 02.00'de televizyon kanalları, TÜRKSAT 3A üzerinden yeni frekanslarında yayına başlayacak" diyen Dalbay, uydu alıcılarda televizyon kanallarının yeni frekanslarını ayarlamak için yapılması gerekenleri duyurmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Dalbay, konuya ilişkin olarak televizyon kanallarında bugünden itibaren bilgilendirici bir spot film yayınlanacağını ve izleyicilerin yeni frekansları ayarlamak için uydu alıcılarında yapmaları gereken işlemleri anlatan bir filmin de TÜRKSAT'ın tanıtım kanalı "Promo" üzerinden sürekli olarak yayınlanacağını ifade etti.

"Uydu alıcılarında otomatik aramanın nasıl yapılacağını" anlatan filmin göstereceği TÜRKSAT tanıtım kanalına "<STRONG>Merkez frekans: 12731, Polarizasyon:vertical, Sembol: 3333 ve FEC: 3/4</STRONG>"den ulaşılabileceğini vurgulayan Dalbay, şunları kaydetti:

"TV platformları üzerinden uydu alıcıları ile seyredenler herhangi bir ayar yapmayacak. Sadece müstakil uydu alıcılarıyla şifresiz kanalları seyredenler uydu alıcılarında otomatik tarama yapması gerekecek. Kablo TV abonelerinin de bir işlem yapması gerekmeyecek.

Son bir kaç yılda üretilmiş yeni uydu alıcılarda 'otomatik arama' özelliğinin açık konuma getirildiğinde TÜRKSAT Promo kanalı frekansından otomatik frekans bulma işlemi yapılacak. Bu alıcılarda 'otomatik arama' işlemi açıksa onların da arama işlemi yapması gerekmeyecek. Uydu alıcısı eski olanlar ise otomatik arama menüsü ile kanalları tarattığında yeni frekansları ile kanalları bulmuş olacak."

Bir soru üzerine, uydu yayınına çıkmak için kapasite bekleyen yerel ve bölgesel televizyonların yaklaşık 150 bin avro yatırım yapmak durumunda olduğunu bildiren Dalbay, televizyon kanallarının TÜRKSAT'ın paket yayına dahil olmaları durumunda "uplink maliyet katılım ücreti" alınacağını söyledi.

Dalbay, 27 Ekim'de tüm televizyon kanallarının yayında olacağını, belirtilen tarihten önce uydu alıcılarında değişiklik yapılmamasını istedi. Dalbay, uydu antenlerin açılarında bir değişiklik olmayacağını da vurguladı.

Yeni frekans listesi için buraya tıklayın.

 

Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top