Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

almanya-trafik-kuyruklar-1.jpgTürkiye’de tatil yapmak için karayolunu tercih eden tatilcileri  uzun gümrük kuyruklarının yanı sıra  bir de yol yapım çalışmaları bekliyor. Yetkililerin önceki açıklamalarının aksine sıla yolu yine çile yoluna dönüştü.

Geriye dönüşe geçen tatilcileri başta Kapıkule olmak üzere gümrüklerdeki çileden sonra, Almanya’da, hükümetin açıkladığı Konjontür Paketi ile 250’yi bulan yol çalışma noktalarından kaynaklanan araç kuyrukları bekliyor.

Tatile, Türkiye’ye gitmek için karayolunu tercih eden Avrupa’daki Türkler’in geriye dönüşü başladı. Yetkililerin verdiği güvencelere rağmen tatilcilerin çilesi bu yıl da devam ediyor. Kapıkule sınır kapısı yine tıkandı.

Bulgar gümrüğünün araçları tek tek alması ve her birini sıkı bir aramadan geçirmesi gurbetçilerin geriye dönüşünü tam bir çileye çeviriyor. Gümrük işlemlerinin uzaması ise binlerce tatilcinin sıcak altında, Kapıkula Gümrük Sahası’nda beklemek zorunda bırakıyor. Zahmetli sıla yoluna ek olarak uzmanlar, Almanya’da da yol çalışmalarından kaynaklanan araç kuyruklarının tatilcileri beklediği bildiriliyor.

Buna göre, Almanya çapında 250 civarındaki yol çalışması 60 kilometreye kadar varan araç kuyruklarına neden oluyor. Edinilen bilgiye göre Almanya’daki yol çalışmaları Salzburg-Münih, Münih-Stuttgart, Stuttgart-Mainz ve Wiesbaden-Düsseldorf güzergahında yoğunlaşıyor. Araç kuyruklarının özellikle hafta sonlarında yoğunlaştığını bildiren ADAC güney Bavyera Araç Kuyruğu Danışma Merkezi Müdürü Josef Maurus, “Mümkünse Cumartesi ve Pazar günleri yola çıkılmamalı. En iyi zaman Pazartesi ve Salı” olarak belirtiyor. Günün en uygun saatlerinin ise sabahın erken ve gecenin geç saatleri olduğunu kaydeden Maurus, en kötü zamanın ise sabah 10.00 ile 14.00 arası olduğunun altını çiziyor.  

Almanya’da bazı eyaletlerde tatiller bitmek üzere ve tatilciler geri dönüşe geçmişken, bazı eyaletlerde ise tatil yeni başlıyor. ADAC’nin verdiği bilgilere göre ise ülke çapındaki 250 yol çalışması rekor düzeyde araç kuyruklarına yol açıyor. ADAC, özellikle hafta sonlarında büyük kuyruklar beklediklerini, bu nedenle yola çıkacak olanların mümkünse hafta içini tercih etmelerini önerdi. Araç kuyruklarının, Türk tatilcilerin de dönüş güzergahı olan Almanya’nın güney eyaletlerinde yoğunlaşacağını bildiren ADAC, bunun nedeninin ise, güney eyaletlerinde tatilin yeni başlamış olması olduğunu belirtti.

Bavyera ve Baden-Württemberg eyaleti sakinlerinin hafta sonundan itibaren tatile gitmeye başlamalarının yanı sıra kuzeydeki eyalet sakinlerinin tatillerinden geri dönüşünün de başladığına işaret eden ADAC, diğer yandan İtalya’da da asıl seyahat sezonunun başladığına dikkat çekti. ADAC, ana rotalar olan Avusturya’daki Taunernautobahn A10, İsviçre’deki Gotthard-Autobahn A2 ve Avusturya ve İtalya arasındaki Brennerautobahn otobanlarının dolu vaziyette olduğunu bildirdi ve tatilcilere sabırlı olma tavsiyesi yaptı.

Almanya’da 250’yi bulan otobanlardaki yol çalışmaları ise ülke içindeki kuyrukların ana sebebi olarak görülüyor. Söz konusu yol çalışmaları toplam 975 kilometreyi buluyor. Bunların 75’i Bavyera eyaletinde. Yol çalışmalarının bu kadar artmasının en büyük nedeni ise, krizi atlatmak için hükümetin açıkladığı ve yollara yatırımı da kapsayan konjonktür paketleri. ADAC ise bu çalışmaların, izin sezonu göz önünde bulundurulmadan yapıldığı eliştirisini yapıyor. [ZİVER ERMİŞ-KÖLN] Zamann
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top