Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

almanya-trafik-kuyruklar-1.jpgTürkiye’de tatil yapmak için karayolunu tercih eden tatilcileri  uzun gümrük kuyruklarının yanı sıra  bir de yol yapım çalışmaları bekliyor. Yetkililerin önceki açıklamalarının aksine sıla yolu yine çile yoluna dönüştü.

Geriye dönüşe geçen tatilcileri başta Kapıkule olmak üzere gümrüklerdeki çileden sonra, Almanya’da, hükümetin açıkladığı Konjontür Paketi ile 250’yi bulan yol çalışma noktalarından kaynaklanan araç kuyrukları bekliyor.

Tatile, Türkiye’ye gitmek için karayolunu tercih eden Avrupa’daki Türkler’in geriye dönüşü başladı. Yetkililerin verdiği güvencelere rağmen tatilcilerin çilesi bu yıl da devam ediyor. Kapıkule sınır kapısı yine tıkandı.

Bulgar gümrüğünün araçları tek tek alması ve her birini sıkı bir aramadan geçirmesi gurbetçilerin geriye dönüşünü tam bir çileye çeviriyor. Gümrük işlemlerinin uzaması ise binlerce tatilcinin sıcak altında, Kapıkula Gümrük Sahası’nda beklemek zorunda bırakıyor. Zahmetli sıla yoluna ek olarak uzmanlar, Almanya’da da yol çalışmalarından kaynaklanan araç kuyruklarının tatilcileri beklediği bildiriliyor.

Buna göre, Almanya çapında 250 civarındaki yol çalışması 60 kilometreye kadar varan araç kuyruklarına neden oluyor. Edinilen bilgiye göre Almanya’daki yol çalışmaları Salzburg-Münih, Münih-Stuttgart, Stuttgart-Mainz ve Wiesbaden-Düsseldorf güzergahında yoğunlaşıyor. Araç kuyruklarının özellikle hafta sonlarında yoğunlaştığını bildiren ADAC güney Bavyera Araç Kuyruğu Danışma Merkezi Müdürü Josef Maurus, “Mümkünse Cumartesi ve Pazar günleri yola çıkılmamalı. En iyi zaman Pazartesi ve Salı” olarak belirtiyor. Günün en uygun saatlerinin ise sabahın erken ve gecenin geç saatleri olduğunu kaydeden Maurus, en kötü zamanın ise sabah 10.00 ile 14.00 arası olduğunun altını çiziyor.  

Almanya’da bazı eyaletlerde tatiller bitmek üzere ve tatilciler geri dönüşe geçmişken, bazı eyaletlerde ise tatil yeni başlıyor. ADAC’nin verdiği bilgilere göre ise ülke çapındaki 250 yol çalışması rekor düzeyde araç kuyruklarına yol açıyor. ADAC, özellikle hafta sonlarında büyük kuyruklar beklediklerini, bu nedenle yola çıkacak olanların mümkünse hafta içini tercih etmelerini önerdi. Araç kuyruklarının, Türk tatilcilerin de dönüş güzergahı olan Almanya’nın güney eyaletlerinde yoğunlaşacağını bildiren ADAC, bunun nedeninin ise, güney eyaletlerinde tatilin yeni başlamış olması olduğunu belirtti.

Bavyera ve Baden-Württemberg eyaleti sakinlerinin hafta sonundan itibaren tatile gitmeye başlamalarının yanı sıra kuzeydeki eyalet sakinlerinin tatillerinden geri dönüşünün de başladığına işaret eden ADAC, diğer yandan İtalya’da da asıl seyahat sezonunun başladığına dikkat çekti. ADAC, ana rotalar olan Avusturya’daki Taunernautobahn A10, İsviçre’deki Gotthard-Autobahn A2 ve Avusturya ve İtalya arasındaki Brennerautobahn otobanlarının dolu vaziyette olduğunu bildirdi ve tatilcilere sabırlı olma tavsiyesi yaptı.

Almanya’da 250’yi bulan otobanlardaki yol çalışmaları ise ülke içindeki kuyrukların ana sebebi olarak görülüyor. Söz konusu yol çalışmaları toplam 975 kilometreyi buluyor. Bunların 75’i Bavyera eyaletinde. Yol çalışmalarının bu kadar artmasının en büyük nedeni ise, krizi atlatmak için hükümetin açıkladığı ve yollara yatırımı da kapsayan konjonktür paketleri. ADAC ise bu çalışmaların, izin sezonu göz önünde bulundurulmadan yapıldığı eliştirisini yapıyor. [ZİVER ERMİŞ-KÖLN] Zamann
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top