Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

bulgaristan_gumruk.jpgAvrupa’da yaşayan ve karayoluyla Türkiye’ye giden Türk vatandaşları bu sene de hem gidiş hem de dönüş yolunda çeşitli sıkıntılar yaşadı. Özellikle burada Vinyet adı verilen yeni bir yol vergilendirme sistemi önemli bir problem teşkil etti.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Emine Bozkurt, "Herhangi bir Avrupa Birliği vatandaşının bir diğer ülkede henüz tam oturmamış yol vergilendirme sistemi nedeniyle cezalandırılması kabul edilemez” dedi.

Emine Bozkurt, açıklamasında "Bulgaristan'daki Stanishev hükümeti bu tür olayların çözülmesi için çok ciddi çaba harcadı ancak temelli bir iyileşme ve sorunların çözümü için gümrük hizmetlerinde köklü bir değişim ve reform süreci gerekmekte. Aksi takdirde bu tip sorunlar her sene farklı şekillerde ortaya çıkabilir." dedi.

Emine Bozkurt ayrıca Bulgaristan hükümetini sınır kapılarında yaşanan aşırı yığılma ve neticesindeki beklemerin sonlandırılması için acil gündem maddesi yapılmasını ve çözüm yollarının aranmasını istedi.

Bozkurt; "Avrupa Birliği kurumlarının ve çeşitli üye ülkelerin Bulgaristan sınırlarında ve yol güzargahlarında yaşanan suistimallerin bitmesi için çaba sarfetmekte olduğunu ancak halen daha çeşitli sorunlar ve yolsuzluklarla karşılaşıldığını açıkladı. [Basri Doğan]
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top