Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Bu yıl en çok can sıkacak konulardan bir tanesi Güzergah üzerinde ki sınır kontrollerinin arttırılması olacak.

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçi vatandaşlar özel araçları ile seyahat etmeyi planlıyor.Ancak gurbetçiler bu yıl son yılların en zorlu yolculuğu ile karşı karşıya kalacak.

DTAC SılaYolu Avrupa Türk Otomobil Derneği Yöneticileri her yıl olduğu gibi bu yılda SılaYolu Güzergahını Sizler için taradı, SılaYolu Güzergahını boydan boya inceleyen ‘SılaYolu Türk Otomobil Derneği Yöneticileri Gurbetçiler için Adım Adım SılaYolu adı altında bir de TV Programı hazırladı. Adım Adım SılaYolu Programı 29.05.16 Tarihinde Saat: 11:00 den İtibaren Kanalavrupa ekranlarında gurbetçiler ile buluşacak.

Her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın karayolundan Türkiye’ye izine giderken geçiş yaptığı Hırvatistan ve Slovenya sınırlarında daha fazla araç durdurulacak ve kimlik/pasaport kontrolü yapılacak. Yapılacak sıkı kontroller nedeniyle özellikle yaz aylarında sınırlarda uzun araç kuyruklarının oluşması kaçınılmaz gibi görünüyor. Kontroller daha çok Avrupa’ya dönüş yolunda olacağından, Türkiye’de tatilini tamamlayıp yaşadığı Avrupa ülkesine dönüş yapanlar bundan olumsuz etkilenecekler.

Türkiye tatili sonrası Avrupa’ya karayolundan dönenler bu yıl oldukça sabırlı olmaları gerekiyor. Bu yıl Sınır kontrolleri bekleme sürelerine yol açacak. Özellikle ülkelerden geçenler dikkat.

Mülteci akınına çözüm bulmak için sınır kontrolleri yaz sezonunda da devam edecek. Avusturya, Slovenya ve Hırvatistan, Sırbistan üzerinden 'Türkiye’den otomobille dönenler oldukca büyük sıkıntılar yaşayacaklar.

Alınan tedbirler sadece Avusturya, Slovenya ve Hırvatistan, Sırbistan ile de bitmiyor. Bir çok sürücünün geçiş yaptığı Macaristan’da da benzer bir manzara yaz aylarında sürücüleri bekliyor. Sırbistan -Macaristan Sınır kapılarında şimdiden uzun kuyruklar oluşmuş durumda.

Almanya-Avusturya, Avusturya-Macaristan,Macaristan-Sırbistan -Macaristan-Romanya , Avusturya- Slovenya, Hırvatistan,Sırbistan'da sıkı kontroller nedeniyle bekleme süreleri uzuyor.Sıkı kontroller nedeniyle Kapıkule-Bulgaristan sınırında da uzun kuyrukların oluşacağını ve saatlerce beklemelere neden olacağını hatırlatmakta fayda var.

Gurbetçilerimizin mutlaka dönüşleri hafta arasına getirmeleri çok daha iyi olacaktır. Kapıkule'de Bulgaristan tarafının yapmış olduğu sıkı kontrolller nedeniyle 'Perşembe gününden itibaren Pazar gününe kadar yoğunluk yaşanmakta ve yolcular uzun kuyruklarda beklemekteler. Pazartesinden Perşembe ye kadar ise fazla kuyruklar olmamakla birlikte geçişlerde hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Sınır kontrolleri 'Kasım ayına kadar devam edecek. En büyük sorun ise yaz aylarında yaşanacak 'Kısacası bu yıl dönüşler çileli geçecek.
[Haber: Ferit Odabas Sezai Koç SilaYolu.com]

İŞTE ADIM ADIM SILAYOLU PROGRAMI FRAGMAN TANITIMI

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top