Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Bu yıl en çok can sıkacak konulardan bir tanesi Güzergah üzerinde ki sınır kontrollerinin arttırılması olacak.

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçi vatandaşlar özel araçları ile seyahat etmeyi planlıyor.Ancak gurbetçiler bu yıl son yılların en zorlu yolculuğu ile karşı karşıya kalacak.

DTAC SılaYolu Avrupa Türk Otomobil Derneği Yöneticileri her yıl olduğu gibi bu yılda SılaYolu Güzergahını Sizler için taradı, SılaYolu Güzergahını boydan boya inceleyen ‘SılaYolu Türk Otomobil Derneği Yöneticileri Gurbetçiler için Adım Adım SılaYolu adı altında bir de TV Programı hazırladı. Adım Adım SılaYolu Programı 29.05.16 Tarihinde Saat: 11:00 den İtibaren Kanalavrupa ekranlarında gurbetçiler ile buluşacak.

Her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın karayolundan Türkiye’ye izine giderken geçiş yaptığı Hırvatistan ve Slovenya sınırlarında daha fazla araç durdurulacak ve kimlik/pasaport kontrolü yapılacak. Yapılacak sıkı kontroller nedeniyle özellikle yaz aylarında sınırlarda uzun araç kuyruklarının oluşması kaçınılmaz gibi görünüyor. Kontroller daha çok Avrupa’ya dönüş yolunda olacağından, Türkiye’de tatilini tamamlayıp yaşadığı Avrupa ülkesine dönüş yapanlar bundan olumsuz etkilenecekler.

Türkiye tatili sonrası Avrupa’ya karayolundan dönenler bu yıl oldukça sabırlı olmaları gerekiyor. Bu yıl Sınır kontrolleri bekleme sürelerine yol açacak. Özellikle ülkelerden geçenler dikkat.

Mülteci akınına çözüm bulmak için sınır kontrolleri yaz sezonunda da devam edecek. Avusturya, Slovenya ve Hırvatistan, Sırbistan üzerinden 'Türkiye’den otomobille dönenler oldukca büyük sıkıntılar yaşayacaklar.

Alınan tedbirler sadece Avusturya, Slovenya ve Hırvatistan, Sırbistan ile de bitmiyor. Bir çok sürücünün geçiş yaptığı Macaristan’da da benzer bir manzara yaz aylarında sürücüleri bekliyor. Sırbistan -Macaristan Sınır kapılarında şimdiden uzun kuyruklar oluşmuş durumda.

Almanya-Avusturya, Avusturya-Macaristan,Macaristan-Sırbistan -Macaristan-Romanya , Avusturya- Slovenya, Hırvatistan,Sırbistan'da sıkı kontroller nedeniyle bekleme süreleri uzuyor.Sıkı kontroller nedeniyle Kapıkule-Bulgaristan sınırında da uzun kuyrukların oluşacağını ve saatlerce beklemelere neden olacağını hatırlatmakta fayda var.

Gurbetçilerimizin mutlaka dönüşleri hafta arasına getirmeleri çok daha iyi olacaktır. Kapıkule'de Bulgaristan tarafının yapmış olduğu sıkı kontrolller nedeniyle 'Perşembe gününden itibaren Pazar gününe kadar yoğunluk yaşanmakta ve yolcular uzun kuyruklarda beklemekteler. Pazartesinden Perşembe ye kadar ise fazla kuyruklar olmamakla birlikte geçişlerde hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Sınır kontrolleri 'Kasım ayına kadar devam edecek. En büyük sorun ise yaz aylarında yaşanacak 'Kısacası bu yıl dönüşler çileli geçecek.
[Haber: Ferit Odabas Sezai Koç SilaYolu.com]

İŞTE ADIM ADIM SILAYOLU PROGRAMI FRAGMAN TANITIMI

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top